<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


04.06.2007 - Wspomnienia z Dni Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dzieci pomogą zwierzętom przetrwać zimę
05-11-2009

W Przedszkolu Miejskim Nr 5 w Dębicy odbyło się 21 listopada br. uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Ekologicznego „ Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.

W akcji udział wzięło 31 przedszkolaków, którzy razem uzbierali 560  kilogramów żołędzi przekazanych jako pokarm dla zwierząt leśnych  na zimę . Konkurs ten miał za zadanie rozbudzenie w dzieciach opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, kształtowanie mądrego  i  umiejętnego  współżycia człowieka z przyrodą. Do akcji włączyli się  zarówno nasi podopieczni jak i ich rodzice.  Dzieci z przedszkola z tej okazji przygotowały przepiękne prace plastyczne wykonane różnymi technikami „ Jesienne dary lasu” zgromadzone w galerii prac oraz wystawę kasztankowych ludzików.

W przedszkolu Nr 5 odbyło się podsumowanie akcji zbierania żołędzi ze współorganizatorem konkursu  Kołem Łowieckim „Łoś”. Podsumowanie akcji przygotowały nauczycielki z Przedszkola nr 5: Teresa Kamińska i Beata Bomba.

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy oraz słodycze z rąk Leśniczych:  Ryszarda Cierpicha - prezesa koła i Władysława Kabaja z Koła Łowieckiego „ Łoś” przy Zakładach Azotowych w Tarnowie Mościcach  oraz dyrektora przedszkola nr 5 w Dębicy  Agatę Żmuda, którzy byli  fundatorami akcji.

Nagrodzone dzieci z Przedszkola Nr 5:

I   miejsce  Puszkin Izabela                               135  kg  żołędzi

II  miejsce Jałowiec Paulina                                72  kg

III miejsce Korzeniowski Jakub                         69  kg

IV miejsce Mikołajczak Maciej                           41  kg

V  miejsce Łętek Filip                                           37  kg

Również w celu zachęcenia Dzieci i Rodziców do wspólnej zabawy Przedszkole Miejskie Nr 2 – Integracyjne w Dębicy dnia 21. 10 2009 roku 

we współpracy z Kołem Łowieckim „Łoś „ w Tarnowie zorganizowało konkurs na najciekawsze prace z jesiennych skarbów. Do wyczarowania ludzików, zwierzątek, pojazdów itp. wykorzystano przyniesione z rodzinnych spacerów  kasztany, żołędzie, szyszki, liście, trawy.

Nagrody ufundowane zostały również przez Koło Łowieckie ”Łoś” w Tarnowie wręczone uroczyście 21.10.2009 r. na spotkaniu z dziećmi  i rodzicami przez prezesa koła łowieckiego pana Ryszarda Cierpicha, pana Władysława Kabaja ora dyrektora Przedszkola Nr 2 Dorotę Kliś. 

Nagrodzone dzieci z Przedszkola Nr 2:

I   miejsce  Wiktor Oliwia

II  miejsce  Feherpataky Maja

III miejsce  Ciesielski Filip, Ciesielski Mikołaj

Wyróżnienie -  Strzałka Julia, Węgrzyn Katarzyna, Wójtowicz Dawid

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej