<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


29.03.2011 - Gryfy zostały rozdane
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Podziękowania za pomoc podczas powodzi
23-08-2009

W Dębicy odbyła się 20 sierpnia br. uroczystości podczas których nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej dziękował strażakom zawodowym oraz druhom z jednostek ochotniczych za udział w akcjach podczas czerwcowej powodzi. Podziękowania otrzymał także Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy.

W działaniach ratowniczych podczas powodzi w powiecie dębickim uczestniczyło 135 strażaków zawodowych oraz 490 druhów OSP. Wyjeżdżali oni do 1 373 interwencji.

W sumie w powiecie dębickim w akcjach związanych z powodzią zaangażowanych było 58 miejscowych jednostek OSP oraz 10 z powiatów ościennych: jasielskiego, krośnieńskiego i stalowowolskiego. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy wspierali strażacy z Rzeszowa, Krosna, Jarosławia, Jasła, Stalowej Woli, Lublina i Krynicy. Swoją ekipę przysłała też Centralna Szkoła Aspirantów Pożarnictwa PSP w Częstochowie.

Najlepszym strażakom Leśniakiewicz wraz z komendantem wojewódzkim st. bryg. Zbigniewem Szablewskim, wicewojewodziną Małgorzatą Chomycz oraz posłanką Krystyną Skowrońską wręczył odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

W trakcie uroczystości 64 strażaków PSP i OSP zostało odznaczonych Srebrną lub Brązową Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej". 14 funkcjonariuszy PSP otrzymało awanse na wyższe stopnie oficerskie, aspiranckie i podoficerskie. Za ratowanie życia ludzkiego, zapobieganie utracie mienia oraz duży wysiłek i zaangażowanie w usuwaniu szkód popowodziowych Komendant Główny PSP wręczył 3 strażakom nagrody pieniężne.

- Uhonorowana została tylko garstka, ale słowa wdzięczności i uznania należą się wszystkim strażakom i ratownikom, zwłaszcza druhom z jednostek ochotniczych straży pożarnych - mówił Leśniakiewicz. - Komendantom dziękuję za dobre dowodzenie podczas akcji.

Podkarpacki Komendant Wojewódzki wręczył honorowe dyplomy za zasługi w walce z powodzią. Dyplomami zostali uhonorowani przedstawiciele samorządów, w tym burmistrza Pawła Wolickiego, a także przedstawiciele instytucji i służb, które razem z nami stanęły do walki z żywiołem.
Fot. Łukasz Wiktor 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej