<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


13.01.2012 - Poseł Kazimierz Moskal zaprasza Dębiczan na indywidualne spotkania w ramach dyżuru poselskiego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Płynęli na byle czym
22-07-2009

Ekipa z Dębicy wygrała konkurs w „pływaniu na byle czym” podczas Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Wisłoka 2009”, który odbył się od 16 do 18 lipca br. Zawodnicy przebrani za krasnoludków, bohaterów filmu „Kingsajz”, wystartowali w pudełku zapałek dużych rozmiarów. W spływie w tym roku uczestniczyło blisko 140 zawodników.

Zawodnicy wystartowali z Kłodawy w gminie Brzyska do Strzegocic w gminie Pilzno. Podczas pierwszego dnia spływu dla wielu kajakarzy wydłużony dystans okazał się bardzo męczący. Wiele załóg znalazło się pod wodą, po wywróceniu się kajaków. Na szczęście wszyscy do mety w Strzegocicach dopłynęli bez obrażeń, za to z wrażeniami z przeżytej przygody. Na brzegu czekał na nich ciepły posiłek i piknik rekreacyjny oraz Przegląd Piosenki Turystycznej. Drugi etap ze Strzegocic prowadził do Kozłowa w gminie Dębica. Podczas pikniku w Ośrodku Wypoczynkowym „Jałowce” rozegrany został konkurs „Pływanie na byle czym”, wyścigi kajakowe, konkursy oraz gry i zabawy dla uczestników spływu i publiczności.

W pływaniu na byle czym za „Krasnoludkami w Pudełku Zapałek” z Dębicy uplasowała się ekipa z Gminy Dębica i OSP Paszczyna, która rozgrywała mecz na pływającym „Boisku Orlik”. Trzecie miejsce zajęły pływające „Żabki” z gminy Żyraków.  Zwycięzcy otrzymali zaproszenie na ogólnopolski zlot załóg w "pływaniu na byle czym" w Augustowie, organizowany przez Radio Białystok.

Zawodnicy uczestniczyli w konkursach o puchar Prezesa KKW-29 Kraków prowadzonego przez Komandora spływu Pana Krzysztofa Racułta.

Wyniki wyścigów kajakowych kategoriach:
- K1 kobiet- I miejsce Monika Dudek
- K 2 kobiet- I miejsce Jolanta Słoboda Emilia Malinowska
- K1 mężczyzn- I miejsce Jerzy Słoboda
- K2 mężczyzn- I miejsce Jan Malinowski  i Leszek Malinowski
- K2 MIX- I miejsce Dorota Włosik i Andrzej Włosik

Najlepsze kajakarki w nagrodę mogły pocałować pomnik krokodyla, który uroczyście odsłonięto podczas spływu. Pocałunek ma przynosić szczęście przez cały rok. Uczestnicy odsłonięcia repliki otrzymali pamiątkowe, gumowe  krokodyle - zabawki. Po uroczystym zakończeniu spływu oraz wręczeniu nagród, rozpoczęła się zabawa taneczna.

Organizatorem spływu Wisłoką od 2001 roku jest Gmina Dębica, którą wspierają również gmina Brzostek, gmina Jodłowa, Pilzno, gmina Żyraków i Starostwo Powiatu Dębickiego. Dębica po raz trzeci jest współorganizatorem spływu. W bieżącym roku przyłączyła się gmina Brzyska. Każdego roku w zabawie uczestniczą zawodnicy z Warki, Warszawy, Andrychowa, Krakowa, Bielska – Białej.

Patronat honorowy nad spływem sprawują Zdzisław Gawlik, wiceminister Skarbu Państwa, Kazimierz Moskal, poseł na Sejm RP, Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki i Zygmunt Cholewiński, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej