<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.07.2024 r.  
 


12.11.2008 - Obchody Święta Narodowego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Dzieci z osiedla Świętosława mają plac zabaw
21-07-2009

Kolejny plac zabaw, tym razem przy Domu Strażaka, przy ul. Świętosława, oddały do użytku dzieciom władze miasta. Najmłodsi mieszkańcy osiedla chętnie korzystają z wszystkich zabawek. Plac wyposażony jest w sprężynki „Konik” i „Kogut”, podwójne huśtawki, karuzelę tarczową, huśtawkę „Ważka”, zestaw „Bambino” i piaskownicę.

- Specjalnie zostawiamy trochę miejsca na oddawanych placach zabaw, by każdego roku dodać nową zabawkę, tak by wiosną dzieci widziały, że ich plac zabaw się zmienia i chciały tutaj chętnie przychodzić – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy.

Z placu cieszą się dzieci i ich rodzice. Zadowolenia nie ukrywa także radny Tadeusz Ciecieręga. – To krok milowy w naszym osiedlu, bo dotychczas było tu pustkowie, najbliższy plac zabaw był dopiero w centrum miasta – mówi radny Ciecieręga. – Zgłosiłem zapotrzebowanie na plac zabaw w tym miejscu i uzyskałem wsparcie Komisji Sportu a potem władz miasta. Jeszcze tych huśtawek nie jest dużo, ale sprawiają wiele radości najmłodszym. Burmistrz obiecał, że w następnych latach pojawią się kolejne zabawki na naszym placu.

Burmistrz przyznaje, że nie jest to ostatni plac zabaw, który zostanie oddany do użytku w tym roku. – Tych placów zabaw powstało w mieście już kilkanaście i wszystkie cieszą się ogromną popularnością – mówi Paweł Wolicki. – W przyszłym roku na placach zabaw pojawią się niespodzianki, będą one spełniać funkcję edukacyjną. Chcemy by dzieci bawiąc się uczyły a ucząc wychowywały.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej