<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


18.01.2011 - Nietypowy koncert kolęd
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Rodzinnie na Matejki
06-07-2009

Po raz pierwszy w swojej historii Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy organizował festyn rodzinny na osiedlu Matejki. Było to bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne. – Warto jednak było podjąć się tego zdania – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS w Dębicy. – Po kilku godzinach zabawy dzieci i ich rodzice nie chcieli iść do domu. To największe dla nas uznanie, przecież gdyby się nudzili woleliby wrócić szybko do domu.

Festyn został przygotowany przez MOPS razem z Administracja Domów Mieszkalnych w Dębicy oraz Urząd Miejski. Znalazło się także kilku sponsorów, dzięki którym można było nie tylko festyn przeprowadzić, ale ponadto zaproponować dzieciom darmowe atrakcje. W imieniu organizatorów festynu serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

Pierwszym punktem programu festynu było rozdanie przez burmistrza miasta Pawła Wolickiego wyprawek dla rodziców dzieci, które urodziły się w tym roku. Burmistrzowi towarzyszyła jego małżonka Małgorzata oraz najstarszy syn Janek.

Burmistrz Paweł Wolicki rozdał wyprawki 159 rodzicom. Były to wózki dziecięce, foteliki samochodowe oraz zestawy kosmetyków dziecięcych. Wyprawki dla rodziców dzieci urodzonych w tym roku burmistrz rozdał już po raz drugi. Jest to najbardziej wyraźny dowód realizacji roku rodziny w Dębicy i bardzo wymierna pomoc materialna dla dębickich rodzin.

Przez półtorej godziny dzieci bawiło Studio Teatralno-Muzyczne „Fama” z programem dla dzieci i rodziców pt. „Bajkolandia”. W świat zaczarowanych opowieści i postaci z bajek poprowadziła dzieci Czarodziejka Luna. Towarzyszyła jej duża pluszowa maskotka Miś Kuleczka. Dzieci brały udział w licznych konkursach i zagadki o tematyce bajkowej, quizach, śpiewały bajkowe piosenki itp.

Ponieważ rodzinny festyn odbywał się na boisku przy Szpitalu Powiatowym na osiedlu Matejki część programu wypełniły popisy dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej „Zgrana Paka”. Na specjalnym stoisku można było obejrzeć prace dzieci ze świetlicy oraz zdjęcia Natalii Barańskiej, podopiecznej świetlicy.

Trudno wymienić wszystkie atrakcje, zabawy, konkursy itp. na festynie. Po 4 godzinach zabawy dzieci nie chciały wracać do domu. A że pogoda dopisała, to można stwierdzić z całą pewnością, że był to prawdziwie rodzinny dzień w Dębicy. (aj)


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej