<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


03.09.2010 - Nauka rozpoczęta
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Zgrana Paka w Sportowej Stodole
25-06-2009

Wiele szczęścia miały dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, które spotkały się przy Sportowej Stodole na stadionie KS Wisłoka Dębica. Przez kilka godzin miały piękną pogodę, dzięki temu mogły spokojnie upiec kiełbaski i pobawić się na świeżym powietrzu.

- Planowaliśmy takie wspólne spotkanie wszystkich podopiecznych naszych świetlic na ranczu „Hucułek”. Pogoda jednak sprawiła, że zrezygnowaliśmy z tych planów. Zdecydowaliśmy, że spotkamy się przy Sportowej Stodole na Wisłoce i udało się – mówi Beata Kwiatek, kierownik świetlic środowiskowych „Zgrana Paka” MOPS.

Nie tylko pogoda dopisała, ale także sponsorzy. Dwa zakłady masarskie z Góry Motycznej i Ździarca zafundowały dzieciom i młodzieży 15 kg wędliny. Wystarczyło tylko zapalić grilla i upiec kiełbaski. Była także muzyka i zabawy sportowe: przeciąganie liny, granie w paletkę, piłkę itp. W zabawie brała udział 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży ze świetlic prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Spotkanie w Sportowej Stodole było jednym z ostatnich przedwakacyjnych spotkań dzieci ze świetlic. Była na nim także dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior, która rozmawiała z młodzieżą. (aj)

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej