<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


20.05.2009 - Niecodzienni petenci
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

W Dębicy przybył nowy plac zabaw
22-06-2009

Burmistrz Paweł Wolicki uroczyście otworzył kolejny plac zabaw. Przecięcie wstęgi odbyło się podczas ceremonii zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 12.

Grażyna Tomaszewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 podsumowała dziesięć miesięcy pracy. Nagrodziła wyróżniających się uczniów, szczególnie laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. Prymusi z wysoką średnią ocen otrzymali nagrody książkowe.

Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na otwarcie placu zabaw. Wstęgę przecięły wspólnie z burmistrzem Pawłem Wolickim, zastępcą Mariuszem Trojanem, sekretarzem miasta Małgorzatą Dankowską,  dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneuszem Kozakiem oraz dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 12 – Grażyną Tomaszewską. Po przecięciu wstęgi dzieci z radością wbiegły na plac zabaw. Wręczyły władzom miasta kwiaty w podziękowaniu za to, że na ich osiedlu wybudowano bezpieczne miejsce do zabawy. Podziękowania do burmistrza skierowała również Katarzyna Rostowska – Machnik – przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 12.

- Cieszymy się, że nasze prośby zostały wysłuchane przez władze miasta i nie musimy z zazdrością obserwować jak na innych osiedlach powstają place zabaw. – mówiła Katarzyna Rostowska – Machnik.

- Plac będzie służył nie tylko naszym uczniom, ale dzieciom z całego osiedla Wolica – dodała Grażyna Tomaszewska.

Dzieci obiecały włodarzowi miasta, że będą dbać o wszystkie kolorowe urządzenia znajdujące się na placu, po to, żeby jak najdłużej służyły im oraz ich młodszym kolegom.


Fot. Ewa Podolska

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej