<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


18.09.2007 - Dębica zaprezentowała się w Belgii
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Wygrał „Czerwony Kapturek”
29-04-2009

Przedstawienie „Czerwonego Kapturka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy jury uznało za najlepsze w I Powiatowym Festiwalu Małych Form Teatralnych „Ogrody Wyobraźni”. „Złotą Maskę” dla najlepszego aktora tego festiwalu otrzymała również uczennica tej szkoły Julita Mroczek, która odtwarzała rolę Pani Frani.

Festiwal odbył się w Domu Kultury „Śnieżka” i stał na dobrym poziomie. Wzięły w nim udział ekipy teatralne z 7 szkół z całego powiatu dębickiego. Tworzyli je uczniowie z klas 4-6 szkół podstawowych. Patronat honorowy nad imprezą objęli wspólnie burmistrz miasta Paweł Wolicki oraz wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz. Organizatorami festiwalu byli:: ZS Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pustyni, ZS Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Brzeźnicy.

Jak już zaznaczyliśmy pierwsze miejsce zdobyło przedstawienie z dębickiej SP nr 2, na drugim miejscu znalazła się propozycja teatralna pt. „Pod drzewem życia” ze Szko9ły Podstawowej w Pustyni, na trzecim miejscu SP nr 5 ze spektaklem ekologiczno-lirycznym pt. „Niech zielona jabłoń zawsze będzie z nami”. Wyróżnienie w festiwalu otrzymała Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy.

Pierwsze trzy ekipy teatralne w nagrodę wyjadą do krakowskiego teatru „Groteska” na prawdziwy spektakl.

Jury wybierało nie tylko najlepsze przedstawienia i aktora festiwalu, ale także plakat teatralny przygotowany przez uczestników. W tej kategorii nagrodę zdobył plakat ze Szkoły Podstawowej w Głowaczowej w gminie Czarna.

Każdy kolejny festiwal – a jest duża szansa, że będą następne, gdyż impreza była bardzo udana – będzie miał inne hasło przewodnie. W tym roku były to „spotkania”. Jakie hasło będzie w przyszłym roku? Tego na razie organizatorzy nie zamierzają zdradzić. (aj)


Fot. Andrzej Janiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej