<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


10.06.2009 - Lalki teatralne w Galerii
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Jubileusz parafii
20-04-2009

Parafia Miłosierdzia Bożego obchodziła 19 kwietnia br. jubileusz 25 – lecia istnienia. Z tej okazji w kościele parafialnym odbyła się Jubileuszowa Suma Odpustową, której przewodniczył ks. biskup Wiesław Lechowicz. W nabożeństwie uczestniczyli również proboszczowie dębickich parafii oraz księża, którzy w parafii pełnili posługę kapłańską.

Uroczystość wzbogaciły chóry parafialne pod dyrekcją Pawła Adamka. Nabożeństwo było okazją do podziękowania ze strony społeczeństwa za działalność parafii, która poza pracą duszpasterską, mocno włączyła się w pomoc rodzinom biednym i osobom chorym poprzez stację Caritas i Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II oraz organizację licznych koncertów i Festiwalu Polonia Semper Fidelis, zaś wcześniej mocno angażowała się w pomoc NSZZ „Solidarność”.

Radni miejscy przekazali na ręce księdza prałata Józefa Dobosza, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego życzenia, kielich, zaś burmistrz miasta okolicznościowy dyplom i kwiaty.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Dębicy była także gospodarzem dorocznych obchodów święta „Caritas”. Z tej okazji 18 kwietnia br. odbyła się uroczysta msza święta odprawiona przez Wiktora Skworca, biskupa tarnowskiego, który wręczył listy dziękczynne i statuetki „Misericors” od Caritas Diecezji Tarnowskiej 163 osobom prywatnym i instytucjom zaangażowanym w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Statuetki te po raz pierwszy zostały wręczone sponsorom, wolontariuszom i pracownikom Caritas.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej