<< powrót na stronę główną dziś jest: 4.06.2023 r.  
 


10.07.2009 - Żywność dla dębiczan
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Wytańczyli Złote Gryfy
08-04-2009

Podczas I Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf” główne nagrody w trzech kategoriach przypadły gospodarzom.

Po obejrzeniu prezentacji scenicznych zespołów jury przyznało Złotego Gryfa,  w kategorii taniec nowoczesny (kategoria wiekowa od 13 do 18 lat) za układ „Japonia” zespołowi Soul A, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy. Srebrnego Gryfa otrzymały: zespół Broker z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach i grupa Ale To Nic z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Brązowy Gryf  przypadł zespołowi Soul B z MOK w Dębicy.

W pozostałych kategoriach, jurorzy: Kazimierz Górczak (Dębica), Małgorzata Obrzut (Rzeszów), Agnieszka Cieślik – Róg (Ropczyce) i Agnieszka Jackowska – Drożdż (Dębica,) przyznali wyróżnienie dla zespołu Rubiki z Terytorialnego Ośrodka Bibliotek i Kultury w Żyrakowie oraz podziękowania za udział zespołom: Stobi – Girls z Zespołu Szkół w Stobiernej i Evalier z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

W kategorii taniec nowoczesny (kategoria wiekowa od 7 do 12 lat) Złotego Gryfa przyznano zespołowi Piruecik z MOK w Dębicy. Srebrny Gryf trafił do zespołu Panterka z Domu Kultury „Śnieżka” z MOK w Dębicy.  W kategorii taniec towarzyski (w kategorii wiekowej od 7 do 12 lat) Srebrny Gryf trafił do zespołu El-Bo ze szkoły tańca w Ropczycach. Brązowego Gryfa wręczono zespołowi Roztańczona Trójka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Wyróżnienia trafiły do zespołów Kropka I ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy i Uśmiech I ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy. W kategorii Obrazek taneczny (w kategorii od 7 do 12 lat) Złotego Gryfa wywalczył zespół „Iskierki” z  Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy, Srebrnego Gryfa zespół Bandanki z Zespołu Szkół nr 1 w Ustrzykach  Dolnych, zaś Brązowego Gryfa zespół Smyk z Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 również z Ustrzyk Dolnych.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej