<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


19.10.2012 - „Konkurs plastyczny z hasłem”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Wielkanocne różności
07-04-2009

Ponad 500 prac związanych z tradycjami Wielkanocnymi można oglądać w korytarzach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy przy ulicy Akademickiej 10. W wernisażu uczestniczyli m.in. Mariusz Trojan, wiceburmistrz miasta oraz Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy w Dębicy.

- Nie organizujemy konkursu, nie będziemy zatem przyznawać nagród – wyjaśnia Marzena Kowalska, dyrektor MiPBP w Dębicy. – Mamy dużo przestrzeni na korytarzach i chcemy, aby prace dzieci i młodzieży mogły być należycie wyeksponowane. Gminne ośrodki kultury mają mniejsze możliwości w tym zakresie. Szkoda natomiast, aby takie prace ginęły gdzieś w natłoku innych prac.

Na wystawie zorganizowanej w dębickiej bibliotece można obejrzeć prace wykonane przez dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy, z placówek kultury gminy Dębica, Żyraków, Czarna oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bobrowej i pensjonariuszy oddziału sądowego Szpitala Psychiatrycznego w Straszęcinie.

Przez 3 tygodnie na korytarzach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej można oglądać: kartki świąteczne, baranki, bociany, zajączki, wielkanocne jaja, pisanki, wiosenne ozdoby. Ponad 150 prac pochodzi z konkursu zorganizowanego przez Terytorialny Ośrodek Bibliotek i Kultury w Żyrakowie, niewiele mniej prac przywieźli podopieczni świetlic środowiskowych dębickiego MOPS.

W czasie wernisażu zebrani mogli obejrzeć również interesującą prezentację multimedialną dotyczącą zwyczajów wielkanocnych przygotowaną przez pracownicę biblioteki Magdalenę Żmudę.

Wystawa w dębickiej MiPBP potrwa do końca kwietnia. (aj)


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej