Szkoła Podstawowa nr 11 z oddziałami integracyjnymi w Dębicy jest jeszcze bardziej dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 18 marca bieżącego roku oddano uroczyście wejście dla osób z dysfunkcjami ruchu, słuchu i wzroku.
Od września ubiegłego roku w dębickiej „jedenastce” ruszyła klasa dla osób niewidomych. Dzięki nowopowstałej inwestycji osoby te będą mogły bez przeszkód poruszać się po budynku szkolnym.
- Wejście posiada sygnalizację dźwiękową, dlatego osoby ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności mogą z niego korzystać – mówi Wojciech Iwasieczko – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy.
Oprócz wejścia wykonano specjalną windę dla osób niepełnosprawnych, dojazd do podjazdu z kostki brukowej, schody zewnętrzne przy podjeździe, wiatrołap. Inwestycja kosztowała 516 500 zł. 137 tysięcy złotych na tą inwestycję Miasto pozyskało z Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Wstęgę przecięli: Mariusz Trojan – zastępca burmistrza Dębicy, przedstawiciele głównego wykonawcy inwestycji – firmy Pesam: Adam Stusowicz, Jan Mytnik, a także Stanisław Bajda – członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Wojciech Iwasieczko – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy. Inwestycję poświęcił ksiądz Józef Dobosz – prałat Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.
Wiceburmistrz Mariusz Trojan w swym przemówieniu podkreślił, że inwestycja jest przeznaczona dla osób niepełnosprawnych, których nieszczęśliwy wypadek lub los skazał na poruszanie się na wózku i ograniczenia w życiu
- Jesteśmy po to, by zburzyć bariery za pomocą oddania do użytku przebudowanego wejścia i uruchomienia windy w Szkole Podstawowej nr 11 – mówił wiceburmistrz Mariusz Trojan i podkreślił, że pragnieniem władz miasta jest to, by w Dębicy wszystkie budynki pozbawione zostały barier architektonicznych. Stanisław Bajda pogratulował wykonanej inwestycji oraz wręczył uczniom książki o Podkarpaciu i piłki. Uczniowie „jedenastki” w podziękowaniu za wykonanie inwestycji wręczyli kwiaty wiceburmistrzowi Mariuszowi Trojanowi, wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Stanisławowi Leskiemu, przedstawicielom firmy Pesam. Uroczystości zakończyły się ciekawą częścią artystyczną przygotowaną przez szkolny teatr i zespół wokalno – muzyczny.