<< powrót na stronę główną dziś jest: 4.06.2023 r.  
 


04.05.2011 - Złożyli hołd na Górze Śmierci
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Rywalizacja na stoku
02-03-2009

W Międzyszkolnych Igrzyskach Zimowych w Zjazdach, które odbyły się 26 lutego br. na stoku w Stobiernej wystartowało 67 zawodników: 44 chłopców i 23 dziewcząt z 15 szkół z Dębicy i gminy Dębica.

Patronat nad imprezą objęli Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica i Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. Imprezę zorganizowali: Urząd Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" przy ZS w Stobiernej, ZS w Stobiernej, współorganizatorzy: Urząd Miasta Dębica, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy.

- Bardzo się cieszę, że tak licznie reprezentowane w igrzyskach były szkoły z Dębicy i młodzież z naszego miasta tak często stawała na podium – mówił podczas imprezy Mariusz Trojan, zastępca burmistrza. – Te zawody to znakomita popularyzacja sportów zimowych oraz stoku narciarskiego, który spełnia jak najbardziej warunki do nauki narciarstwa i organizacji tego typu zawodów. Jest to także kolejny przykład na znakomitą współpracę samorządów: Dębicy i gminy Dębica.

Zawody rozegrane zostały w 4 kategoriach: szkoły podstawowe: chłopcy, szkoły podstawowe: dziewczęta, gimnazja: chłopcy, gimnazja dziewczęta.  Konkurencją igrzysk był slalom. Uczestnicy zawodów zgodnie przyznawali, że igrzyska były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, ale także okazją do wspaniałej zabawy.

W wyniku indywidualnej rywalizacji kolejno miejsca zajęli:

Gimnazjum chłopcy: I miejsce – Mateusz Stafin (MG nr 1 w Dębicy), II miejsce – Tomasz Gawlik (ZS Pustynia), III miejsce - Bartosz Czech (MG nr 2 w Dębicy), IV miejsce – Piotr Mirus (ZS w Podgrodziu). Gimnazjum dziewczęta: I miejsce – Maria Wrona (MG nr 1 w Dębicy), II miejsce – Anna Wilczyńska (MG nr 2 w Dębicy),  III miejsce – Zuzanna Stręczak (MG nr 1 w Dębicy), IV miejsce Ewa Kłusek (ZS w Stobiernej). Szkoła podstawowa chłopcy: I miejsce – Przemysław Dąbrowski (ZS w Gumniskach), II miejsce - Janusz Godek (ZS w Stobiernej), III miejsce - Mateusz Różak (ZS Brzeźnica, IV miejsce – Jan Maślanka (ZS w Pustkowie Osiedlu). Szkoła podstawowa dziewczęta: I miejsce – Joanna Magdoń (SP w Dębicy), II miejsce – Julia Czapla (ZS w Latoszynie), III miejsce – Katarzyna Płoszczyca (ZS w Podgrodziu), IV miejsce – Dominika Chmielowska (ZS w Stobiernej).

 
Powyższe działania dotyczą Programu dla Dębicy:

  • Realizacja działań wspólnych mogących przynieść korzyści zarówno miastu Dębica, jak też gminom sąsiednim, co w efekcie stworzy większe możliwości pozyskania funduszy strukturalnych z Unii Europejskiej


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej