<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


16.12.2008 - Opłatek na Uniwersytecie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Zakończyły się ferie w bibliotece
17-02-2009

Wielkim dziecięcym balem zakończyły się ferie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Codziennie przez dwa tygodnie w zajęciach przygotowanych w oddziale dziecięcym MiPBP brało udział prawie 70 dzieci.


Nie tylko zresztą dzieci z Dębicy. W zajęciach uczestniczyła także czwórka dzieci z Katowic, które przyjechały do babci w Dębicy.
Do oddziału dziecięcego biblioteki przy ulicy Akademickiej przychodziły dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Ferie nie były najlepszym czasem na zabawy na świeżym powietrzu, ale przynajmniej kilka razy udało się wyjść na spacery. Mimo to dzieciom nie zabrakło atrakcji. Uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych i plastycznych. Oglądały teatr z Krakowa, miały spotkanie a autorką książek dla dzieci Ewą Stadmuller.

Uczestniczyły również w dwóch konkursach. Ponieważ maskotką ferii w bibliotece był bałwanek z Lodolandii dzieci wykonywały różnymi technikami plastycznymi bałwanki. Czas karnawału sprzyjał natomiast przygotowywaniu masek na bale i zabawy. Przydały się one potem w czasie finałowego balu. W czasie balu kończącego ferie w MiPBP bawiły się także dzieci z przedszkola miejskiego nr 4.
Wyróżniono 10 prac dzieci przygotowanych na konkurs pt. „Bałwanki z Lodolandii”: Patryka Szczygła (2 prace), Gabrieli Balcer, Weroniki Pigóry, Victorii Cetnarskiej, Dominiki Stanok, Moniki Słomy, Nikoletty Wiktor, Weroniki Górak, Kingi Kocoł.

Wśród masek karnawałowych najbardziej spodobały się jury prace: Klaudii Nykiel, Patryka Szczygła (znowu 2 prace), Nikoletty Wiktor, Karoliny Mazur, Andrzeja Chorążego, Sylwii Kruczek, Kingi Kocoł, Gabriela Balcera, Stelli Mazur, Mariusza Chorążego.
- Były to pierwsze ferie dla dzieci, które zorganizowaliśmy w naszej nowej siedzibie – mówi Marzena Kowalska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy. – Po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie po raz ostatni. W ten sposób także promujemy naszą bibliotekę i czytelnictwo książek. (aj)

 


Foto: Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej