<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.12.2024 r.  
 


21.09.2009 - Udany koncert charytatywny
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Zarządzenie burmistrza
13-01-2011

Zarządzenie Burmistrza Miasta Dębicy Nr 3/2011 z 10 stycznia 2011 r. w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2011 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, kultury, sztuki oraz ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, pomocy społecznej.

Na podstawie art. 30 ust.2 pkt. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym ( tekst jednolity: Dz. U. z 2001r. nr 142, poz.1591 z późn. zm.), art.5 ust. 2 pkt.1, ust.4 i art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873, z późn. zm.), Burmistrz Miasta Dębicy zarządza co następuje:

§ 1.

 

1. Postanawia się przeprowadzić otwarty konkurs ofert na realizację w 2011 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, kultury, sztuki , ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, pomocy społecznej.

2. Ustala się zasady przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2011 r. - stanowiące załącznik Nr 1 do niniejszego zarządzenia.

3. Rodzaj zadań publicznych wraz z wysokością środków finansowych przeznaczonych na ich realizację szczegółowo określa załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia.

4. Treść ogłoszenia stanowi załącznik Nr 3.

 

§ 2.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

§ 3.

Ogłoszenie o konkursie, o którym mowa w § 1 podlega zamieszczeniu Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz na stronie internetowej miasta Dębicy.

 

Załącznik nr 1

do Zarządzenia Burmistrza Miasta Dębicy nr 3/2011 z dnia 10 stycznia 2011 r.  w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2011 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, kultury, sztuki oraz ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, pomocy społecznej.

Zasady przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2011 r. zadań publicznych szczegółowo określonych w Załączniku nr 2 do Zarządzenia nr 3/2011 Burmistrza Miasta Dębicy  z dnia 10 stycznia 2011 r.

§ 1.

Podmiotami uprawnionymi do złożenia oferty są:

1) organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2003 nr 96, poz.873 z późn. zm.),

2) osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego,

3) stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,

4) spółdzielnie socjalne

5) spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie  przepisów ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2007r. Nr 226 poz. 1675, z późn. zm.), które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy  i pracowników.

 

§ 2.

1.Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty zgodnej ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. Nr 264 poz. 2207) na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Dębicy przy ul. Ratuszowej 2.

2.Oferty niekompletne lub nieprawidłowo wypełnione albo złożone po terminie podlegają odrzuceniu bez rozpatrzenia. Oferentom, których oferty zostały odrzucone nie przysługuje prawo wniesienia odwołania.

3.Zgłaszane oferty winny dotyczyć zadań realizowanych na rzecz mieszkańców miasta Dębicy, szczegółowo określonych w Załączniku nr 2 do Zarządzenia nr 3/2011 Burmistrza Miasta Dębicy  z dnia  10 stycznia 2011 r. w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań  publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym,   kultury,  sztuki,  ochrony dóbr kultury  i  dziedzictwa narodowego, pomocy społecznej.

4. Oferty składane na realizację zadań z danej dziedziny winny być zgodne z przedmiotem działalności statutowej oferenta.

5.Złożenie ofert o dofinansowanie nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

6.Kwota przyznanej dotacji może być niższa od wnioskowanej w ofercie.

7.Oferta powinna zawierać w szczególności:

1) przedmiot działalności statutowej – zgodny ze statutem i aktualnym odpisem z rejestru,

2) szczegółowy zakres rzeczowy zadania publicznego, proponowanego do realizacji,

3) termin i miejsce realizacji zadania publicznego, w razie realizacji zadania w różnych miejscach należy wskazać je wszystkie z podaniem dokładnych adresów ,

4) szczegółowy harmonogram planowanych działań z podaniem dokładnych dat ich realizacji oraz  konkretnej a nie szacunkowej liczby adresatów,

5) kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego z uzasadnieniem kosztów jednostkowych, kosztów merytorycznych lub administracyjnych, na które oferent przy rozliczeniu przedstawi dokumenty finansowe,

6) informację o wcześniejszej działalności podmiotu składającego ofertę w zakresie, którego dotyczy zadanie,

7) informację o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych, z wyszczególnieniem wszystkich osób zapewniających wykonanie zadania i ich kwalifikacji oraz planowanej  wysokości środków finansowych na realizację danego zadania z innych źródeł, 

8) deklarację o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania,

8.Dodatkowo do oferty należy dołączyć:

a) aktualny odpis z rejestru lub wyciąg z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących,

b) sprawozdanie merytoryczne i finansowe za ostatni rok.

9.Przy kalkulowaniu kosztów prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom patologiom społecznym należy przyjąć stawkę godzinową w kwocie nie  wyższej  niż 20 zł.

10.W przypadku złożenia przez dany podmiot kilku ofert, załączniki o których mowa              w ust.7 można dołączyć tylko do jednej oferty wskazując  w pozostałych ofertach , ofertę przy której załączniki te się znajdują.

11.Organizacja winna przedstawić ofertę zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji,   gwarantując wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy.

§ 3.

1.Oferty wraz z wymaganymi załącznikami należy składać na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Dębicy przy ul. Ratuszowej 2

2.Oferta powinna być złożona w zamkniętej kopercie z dopiskiem zawierającym tytuł i numer zadania zgodnie z załącznikiem Nr 2 oraz adresem zwrotnym wnioskodawcy.

 

§ 4.

1.Oceny ofert dokonuje komisja powołana przez Burmistrza Miasta Dębicy.

2.Udział w pracach Komisji jest nieodpłatny.

3.Członkiem Komisji nie może być przedstawiciel wnioskodawcy starającego się o przyznanie dotacji.

§ 5.

 

Komisja przy rozpatrywaniu ofert:

 

1)   ocenia możliwości realizacji zadania przez organizację pozarządową i podmioty wymienione   w § 1 niniejszego załącznika,

2)   ocenia przedstawioną kalkulację kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania,

3)   uwzględnia wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania,

4)   ocenia merytoryczną wartość oferty, jej zbieżność z zadaniami i celami miasta Dębicy, jej zgodność z celami statutowymi wnioskodawcy oraz kwalifikacje osób, które będą realizować zadanie,

5)   uwzględnia zakres finansowania zadania z innych źródeł niż budżet miasta Dębicy, w tym wielkość środków własnych,

6)   uwzględnia planowany wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i pracę społeczną członków organizacji,

7) uwzględnia dotychczasową współpracę wnioskodawcy z samorządem i innymi instytucjami  publicznymi, biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych środków.

§ 6.

1.Burmistrz Miasta Dębicy, na wniosek Komisji podejmuje w drodze zarządzenia ostateczną decyzję o przyznaniu dotacji i ich wysokości.

2. Decyzja o przyznaniu dotacji nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

3. Od podjętej decyzji nie przysługuje odwołanie.

 

§ 7.

1.Wyniki otwartego konkursu ofert ogłasza się niezwłocznie po wyborze oferty, w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz na stronie internetowej miasta Dębicy.

2. Podmioty, którym przyznano dotację zawiadamiane są pisemnie o terminie zawarcia umowy na realizację zadania objętego ofertą.

3.Upoważnieni przedstawiciele oferenta zobowiązani są w terminie 14 dni od dnia   przyznania dotacji do osobistego zgłoszenia się w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Dębicy w celu podpisania umowy.

4.Zadanie publiczne nie może być realizowane przez podmiot nie będący stroną umowy.

5.Nie dotrzymanie terminu określonego w ust. 3 jest równoznaczne z rezygnacją wnioskodawcy z przyznanej dotacji.

§ 8.

Organizacja zobowiązana jest do prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację zadania oraz wydatków związanych z jego realizacją.

§ 9.

Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy według ramowego wzoru określonego Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005r. w sprawie wzoru ofert realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. Nr 264 poz. 2207).

§ 10.

Burmistrz Miasta Dębicy poprzez właściwe merytorycznie jednostki organizacyjne Gminy Miasta Dębicy oraz Wydziały Urzędu Miejskiego w Dębicy dokonuje kontroli i oceny realizacji zadania,   a w szczególności:

1) stanu realizacji zadania,

2) efektywności, rzetelności i jakości wykonania zadania,

3) prawidłowości wykorzystania środków publicznych otrzymanych na realizację zadania,

4) prowadzenia dokumentacji określonej w przepisach prawa i w postanowieniach umowy.

§ 11.

Z wykonania zadania publicznego określonego w umowie Organizacja sporządza sprawozdanie zgodnie ze wzorem określonym przez Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia   27 grudnia 2005r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. Nr 264 poz.2207).

Załącznik nr 2

do Zarządzenia Burmistrza Miasta Dębicy nr 3/2011 dnia 10 stycznia 2011 r. w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2011 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, kultury, sztuki oraz ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, pomocy społecznej.

Wykaz zadań publicznych wraz z ilością środków finansowych przeznaczonych na nie przez Gminę Miasta Dębica na 2011 r.

 

I.                   W zakresie  przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

 

1). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 4.900,00 zł. (słownie: cztery tysiące dziewięćset złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Dwójka” – 5.885 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Dwójka” – 8.200 zł.

2).Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi  5.300,00 zł. (słownie: pięć tysięcy trzysta złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Trójka” – 5.400 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Trójka” – 8.500 zł.

3).Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 6.400,00 zł. (słownie: sześć tysięcy czterysta złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Zryw” – 7.150 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Dwójka” – 18.700 zł.

4). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 1.700,00 zł. (słownie: jeden tysiąc siedemset złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Rywal” – 1.950 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Rywal” – 2.660 zł.

5). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 11.400,00 zł. (słownie: jedenaście tysięcy czterysta złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Olimp” – 14.220 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Olimp” – 19.300 zł.

6). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 1.690,00 zł. (słownie: jeden tysiąc sześćset dziewięćdziesiąt złotych).

 Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Kępa” – 1.750 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Kępa” – 3.100 zł.

7). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 7.450,00 zł. (słownie: siedem tysięcy czterysta pięćdziesiąt złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Jedenastka” –6.300 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Jedenastka” –11.200 zł.

8). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 3.150,00 zł. (słownie: trzy tysiące sto pięćdziesiąt złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Wolica” – 2.550 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Wolica” – 4.600 zł.

9). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Miejskiego Gimnazjum nr 1 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 6.300,00 zł. (słownie: sześć tysięcy trzysta złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Lider” – 7.535 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Lider” – 10.900 zł.

10). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Miejskiego Gimnazjum nr 2 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 6.400,00 zł. (słownie: sześć tysięcy czterysta złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Szóstka” – 8.335 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Szóstka” – 11.400 zł.

11). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Miejskiego Gimnazjum nr 3 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 4.950,00 zł. (słownie: cztery tysiące dziewięćset pięćdziesiąt  złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Sokół” – 5.500 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Sokół” – 8.300 zł.

12). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo-wychowawczych dla uczniów Miejskiego Gimnazjum nr 4 - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 4.950,00 zł. (słownie: cztery tysiące dziewięćset pięćdziesiąt  złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: UKS „Tim” – 5.650 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: UKS „Tim” – 8.400 zł.

13). Prowadzenie ogólnomiejskich zajęć profilaktycznych i edukacyjno-rozwojowych dla dzieci,  młodzieży i ich rodzin - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi  30.000,00 zł. (słownie: trzydzieści tysięcy złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP -               30.000 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP -              30.000 zł.

14). Prowadzenie apostolatu trzeźwościowego na terenie miasta Dębicy /m. in. duchowego wsparcia, organizowanie ogólnomiejskich rekolekcji trzeźwościowych, warsztatów wyjazdowych, kursorekolekcji, pielgrzymki, sesji o tematyce uzależnień, Sierpniowych Dni Trzeźwości/, celem pogłębienia formacji duchowej oraz umocnienia się w trzeźwości i abstynencji – wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 24.000,00 zł.  (słownie : dwadzieścia cztery tysiące złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: Parafia pw .św. Jadwigi –23.000 zł.

.Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: : Parafia pw. św. Jadwigi –23.500 zł.

15).Prowadzenie miejskiego punktu konsultacyjnego celem udzielania pomocy psychologicznej osobom uzależnionym od alkoholu oraz ich rodzinom, prowadzenie konsultacji z osobami uzależnionymi od alkoholu na temat choroby alkoholowej, motywowanie zgłaszających się osób   do podjęcia leczenia oraz wsparcie i pomoc młodzieży na rzecz przeciwdziałania nieprzystosowaniu społecznemu ze szczególnym uwzględnieniem interwencji kryzysowej w rodzinie” – wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 30.000,00 zł. ( słownie : trzydzieści tysięcy złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2010 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: Klub Abstynentów „Jutrzenka” –28.160  zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: Klub Abstynentów „Jutrzenka” –32.000 zł.

16).Prowadzenie na terenie miasta Dębicy ogólnomiejskiego telefonu zaufania dla osób mających problemy z uzależnieniami - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi – 3.500,00 zł. ( słownie: trzy tysiące pięćset złotych).

Termin realizacji zadania: cały 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: Oddział Terenowy „ARKA” Specjalistyczna Poradnia i Telefon Zaufania” – 3.500 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: Oddział Terenowy „ARKA” Specjalistyczna Poradnia i Telefon Zaufania” – 3.500 zł.

17).prowadzenie zajęć profilaktyczno-edukacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci  i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Miejskiego Gimnazjum nr 1 -   wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi – 6.000,00 zł. ( słownie: sześć tysięcy złotych).

Termin realizacji zadania: m-c luty – czerwiec oraz wrzesień-grudzień 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: brak.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: brak.

18). Prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej na Osiedlu Raczyńskich -  wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi – 22.000,00 zł. ( słownie: dwadzieścia dwa tysiące złotych).

Termin realizacji zadania: cały rok 2011.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: Spółdzielnia Mieszkaniowa „POŁUDNIOWA” – 24.000 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: Spółdzielnia Mieszkaniowa „POŁUDNIOWA” – 18.000 zł.

II. W zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

1).Przygotowanie uroczystości miejskiej upamiętniającej 71 rocznicę Zbrodni Katyńskiej  -  wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 2.000,00 zł. (słownie: dwa tysiące złotych) .

Termin realizacji zadania : m-c marzec - kwiecień 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: brak.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: brak

2).Zorganizowanie warsztatów z rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży z terenu Osiedla „Mickiewicza-  wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 2.000,00 zł. (słownie: dwa tysiące złotych) .

Termin realizacji zadania : cały rok 2011.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: Parafia pw. Miłosierdzia Bożego 1.500 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: Parafia pw. Miłosierdzia Bożego 2.000 zł.

3).Wystawienie opery pn. „Halka”  -  wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 22.000,00 zł. (słownie: dwadzieścia dwa tysiące złotych) .

Termin realizacji zadania : cały rok 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: brak.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: brak

4).Prowadzenie zajęć teatralno-świetlicowych dla dzieci z terenu Osiedla „Świętosława” - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 3.000,00 zł. (słownie: trzy tysiące złotych) .

Termin realizacji zadania : cały rok 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: OSP – 3.000 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: OSP – 3.000 zł.

5).Zorganizowanie koncertu młodzieży dębickiej pn.„Mokaferia love” - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 4.000,00 zł. (słownie: cztery tysiące złotych) .

Termin realizacji zadania : luty 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: brak

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: brak

6).Zorganizowanie koncertu w wykonaniu dębickich młodych talentów- wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 1.750,00 zł. (słownie: jeden tysiąc siedemset pięćdziesiąt złotych) .

Termin realizacji zadania : m-c luty- marzec 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009 roku: Stowarzyszenie Na rzecz Wspierania Młodych Talentów- 1.750 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: Stowarzyszenie Na rzecz Wspierania Młodych Talentów – 1.750 zł.

III. W zakresie pomocy społecznej.

1. Prowadzenie Domu dla Bezdomnych Mężczyzn - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi  74.000,00 zł. (słownie: siedemdziesiąt cztery  tysiące  złotych) .

Termin realizacji zadania: m-c luty –grudzień 2011 r.

Nazwa realizatora zadania w 2009: Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Dębica – 74.000 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2010: Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Dębica – 70.000 zł.

 Załącznik nr 3

Do Zarządzenia Burmistrza Miasta Dębicy nr 3/2011 z dnia 10 stycznia  2011 r. w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2011 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, kultury, sztuki  ochrony dóbr kultury  i dziedzictwa narodowego, pomocy społecznej.

               

OGŁOSZENIE

 

Burmistrz Miasta Dębicy zgodnie z Zarządzeniem nr 3/2011 z dnia 10 stycznia 2011 r. ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2011r.

1) Konkurs dotyczy realizacji zadań w 2011 r. w zakresie:

- przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym - w kwocie: 180.090 zł. (słownie: sto osiemdziesiąt tysięcy dziewięćdziesiąt złotych),

- kultury, sztuki oraz ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – w kwocie :34.750,00 zł. (słownie : trzydzieści cztery tysiące siedemset pięćdziesiąt złotych,

- pomocy społecznej – w kwocie 74.000 zł. (słownie: siedemdziesiąt cztery tysiące złotych)

2) W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz.873 z późn. zm.),osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie  przepisów ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2007r. Nr 226 poz. 1675, z późn. zmianami, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy i pracowników – zwane dalej oferentami.

3) Do konkursu dopuszcza się jedynie oferty zgłoszone na obowiązujących formularzach – wzór oferty stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia

4) Oferty niekompletne, nieprawidłowo wypełnione bądź złożone po terminie podlegają odrzuceniu bez rozpatrzenia. Oferentom, których oferty zostały odrzucone nie przysługuje prawo wniesienia odwołania.

5) Oferent winien przedstawić ofertę zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantując

wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy.

6) Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

7) Oferty na realizację zadań w 2011 r. z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, kultury , sztuki , ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, pomocy społecznej  na terenie miasta Dębicy powinny być złożone w terminie do dnia 3 lutego 2011 r. na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Dębicy przy ul. Ratuszowej 2 wraz  z wymaganymi załącznikami.

8) Zasady przyznawania dotacji, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert oraz informacje o zrealizowanych przez organ administracji publicznej w roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert i w roku poprzednim zadaniach publicznych tego samego rodzaju i związanych z nimi kosztami dostępne są na stronie internetowej www.debica.pl w dziale BiP- Ogłoszenia BIP Obwieszczenia.

9) Wybór ofert zostanie dokonany w terminie do dnia 10 lutego 2011 r.

Dodatkowe informacje na temat otwartego konkursu ofert można również uzyskać w:

Urzędzie Miejskim w Dębicy, ul. Ratuszowa 2, Wydział Spraw Obywatelskich, pok. 32, tel.(014) 6838279



 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej