W tym roku w szóstą rocznicę otwarcie dębickiego muzeum po raz drugi z kolei została zorganizowana „Noc Muzeum”. Tym razem, oprócz bezpłatnego zwiedzania muzeum, można było zapoznać się z zanikającymi zawodami, takimi jak: kowalstwo, garncarstwo i wikliniarstwo. Dzieci i starsi mogli obejrzeć walki wczesnośredniowiecznych wojów z drużyny „Czarny Sokół”, spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku czy też wziąć udział w zajęciach z prehistorycznego malarstwa w dużym formacie. Na strudzonych czekał znakomity bigos oraz kiełbaski na gorąco.
W obecności licznie zebranych gości została otwarta wystawa „Pradzieje i wczesne średniowiecze Ziemi Dębickiej”. Wystawa powstała na bazie wcześniejszych wystaw „Prehistoryczna grota” i „Dębica i okolice w początkach państwa polskiego”, opracowanej przez Andrzeja Szpunara z Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Obecna wystawa opiera się na zasobach posiadanych przez Muzeum Regionalne w Dębicy. Głównym konsultantem był archeolog,Jerzy Okoński. Oprócz multiprezentacji ukazujących życie Wiślan i badania archeologiczne w okolicach Dębicy, możemy zobaczyć odtworzone wnętrze chaty w Stasiówce z końca VIII wieku, jak również zajęcia jej mieszkańców. Atrakcją są również liczne szczątki prehistorycznych zwierząt, szczególnie mamutów.
Podczas Nocy Muzeum zaprezentowano książkę „Ścieżki i Drożyny Paszczyny”. Muzeum Regionalne wydało trzecią pozycję z serii „Biblioteka Dębickich Gryfów”. Tym razem są to wspomnienia księdza doktora Leopolda Regnera dotyczące jego rodzinnej wsi Paszczyna oraz czasów nauki w dębickim gimnazjum a także studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obejmują okres międzywojenny. Spisane barwnym językiem zostały wydane dzięki dotacji Gminy Dębica, a zaprezentowane wobec szerokiego grona mieszkańców Paszczyny, a także Rodziny ś.p. księdza z siostrą, Marią Piotrowską na czele.