<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.05.2023 r.  
 


05.11.2009 - Dzieci pomogą zwierzętom przetrwać zimę
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Kulturalne

Listopadowe spotkanie „Dyskusyjnego Klubu Książki”
03-12-2014

25 listopada 2014 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbyło się comiesięczne spotkanie „Dyskusyjnego Klubu Książki”, którego członkowie tym razem dzielili się spostrzeżeniami na temat publikacji polskiego reportera Artura Domosławskiego – „Śmierć w Amazonii. Nowe eldorado i jego ofiary”.

Publikacja Artura Dosławskiego opisuje wydarzenia mające miejsce w Ameryce Łacińskiej, m.in. tajemnicze morderstwa ludzi zaangażowanych w obronę niszczonego środowiska naturalnego oraz praw lokalnej ludności rejonu Amazonii.
Miłośnicy literatury raz w miesiącu przychodząc na spotkania do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki przy ul. Kościuszki mają okazję porozmawiać i podzielić się własnymi opiniami oraz wrażeniami dotyczącymi omawianej książki.  „Dwie grupy dyskusyjne działające przy naszej bibliotece są bardzo kameralne i liczą niewielu członków. W spotkaniach ważna jest nieustanna interakcja, jak również prowadzenie dyskusji pomiędzy zainteresowanymi, co nie byłoby możliwe w dużym gronie osób. Mieszkańcy Dębicy mają możliwość przekazania innym swoich odczuć oraz wrażeń po lekturze, dzięki odmiennemu punktowi widzenia, klubowicze mogą spojrzeć na dzieło z innej perspektywy” – mówi Marzena Kowalska, dyrektor biblioteki. 
Rozmowy dotyczące literatury, nie tylko poszerzają horyzonty członków „Dyskusyjnego Klubu Książki”, ale pozwalają także zintegrować się z innymi miłośnikami czytelnictwa. Aby zostać członkiem klubu, jak nadmienia dyrektor Kowalska nie trzeba znać się na literaturze, wystarczy być jej pasjonatem oraz posiadać chęć podzielenia się swoimi przemyśleniami.


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej