<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.05.2023 r.  
 


01.09.2010 - Pożegnanie wakacji
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Sportowe

Ważne 3 punkty
08-12-2014

IV ligowa drużyna UKS Kępa MOSiR Dębica, ostatni raz w tym roku, rozegrała mecz na własnej hali. Przeciwnikami dębickiej drużyny, była ekipa MKS Kolbuszowa. Nieobecność kilku zawodników spowodowana kontuzjami zmusiła trenera Łukasza Nowaka do pełnienia pierwszy raz w tym sezonie funkcji zawodnika.

Ekipa z Dębicy, walczy o wejście do czołowej trójki, która pozwoli grać w barażach o 3 ligę mężczyzn. Pierwszy set, rozpoczął się dość nerwowo. Zepsute zagrywki z jednej i drugiej strony, nierówna szarpana gra, nie pozwoliła żadnej z drużynie  na zbudowanie  przewagi. W połowie seta, po dwóch błędach ekipy gospodarzy drużyna MKS-u uzyskała niewielką przewagę. Długa zacięta  końcówka i akcje punkt za punkt, trzymały w napięciu. Przy odrobinie szczęścia drużyna Kępy zwyciężyła w pierwszym secie 29:27. Drugi set, to typowa siatkarska walka  jednak w połowie tej odsłony, to ekipa z Dębicy odskoczyła na kilka punktów i wygrała drugą partię 25:22. W trzecim secie, drużyna UKS Kępy, popisała się kilkoma dobrymi akcjami, przez co uzyskała przewagę 4 punktów i utrzymała ją, aż do 20 punktu. „Jak to  w historii naszej drużyny już bywało, po przekroczeniu magicznej bariery 20 punktu, to drużyna przyjezdnych po dobrych zagrywkach odrobiła stratę i rozegrała się kolejna nerwowa końcówka. Zagrywka Macieja Olszewskiego oraz blok Jana Krasnoida pozwoliły wygrać również trzecią 25:23 i dopisać do ligowej tabeli cenne 3 punkty” - – mówi Piotr Mazur z UKS Kępa MOSiR Dębica. 
Wyniki  innych meczów, rozgrywanych na podkarpackich IV ligowych parkietach dobrze ułożyły się dla dębickiej drużyny, która powróciła na 3 miejsce w tabeli.  Ostatni mecz w tym roku, to wyjazd do Rzeszowa gdzie dębiczanie będą gościć na terenie lidera.
UKS Kępa MOSiR Dębica – MKS Kolbuszowa 3:0 (29:27, 25:22, 25:23)
Skład Kępy: Gołąb Paweł, Mosur Jacek, Grzegorzewski Paweł, Olszewski Maciej, Gągała Bartosz, Jadach Rafał, Krzysztof Knaź (Libero) oraz Kozioł Sebastian, Cebula Piotr, Michał Puźniak, Krasnoid Jan, Łukasz Nowak (grający trener) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej