<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.05.2023 r.  
 


22.04.2009 - Bolesne wspomnienia z obozu
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Społeczne

Teatr przyjazny seniorom
03-11-2014

23 października 32 seniorów biorących udział w programie „Aktywny senior III” uczestniczyło w spektaklu „Siostrunie” w reżyserii Jana Szurmieja, który wystawiony został na deskach teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

„Tańcząc, śpiewając i nawiązując bliski kontakt z widownią, tytułowe siostrunie opowiadały o codzienności, o swoich pasjach, wyborach drogi życiowej. Mówiły o tym chwilami serio, ale zwykle z przymrużeniem oka. Swoją grą zachęcały publiczność do zabawy, a nasi seniorzy bardzo chętnie włączali się zaproponowaną przez aktorów zabawę” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, która razem z dębickimi seniorami oglądała spektakl.

Dla dębickich seniorów, którzy biorą udział w programie ,,Aktywny Senior III” dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego –  Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie realizowanego przez Stowarzyszenie „Ad Astram” wspólnie  z  Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy, były to niezapomniane chwile oraz oderwanie od trosk dnia codziennego. Jak podkreślali dębiccy widzowie musical przesycony był czarnym humorem, ale nie było w nim jednak cienia złośliwości. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej