<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


01.07.2010 - WUCh otrzymał deklarację pomocy finansowej
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Jarmark Bożonarodzeniowy w Dębicy

Atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego
22-11-2013

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dębicy to powrót do przedwojennej tradycji, kiedy to w czasie przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy miasta oraz okolicznych wiosek przyjeżdżali na dębicki Rynek, aby zaopatrzyć się w niezbędne produkty do przygotowania świątecznych potraw. Organizowany dziś Jarmark to nie tylko smakołyki na świąteczny stół, to również okazja do nabycia niebanalnych prezentów i ozdób świątecznych. To moc atrakcji, które w trakcie jarmarku, szczególnie podczas edycji sobotnich tj. 14 i 21 grudnia, zostaną przygotowane dla całych rodzin z myślą przede wszystkim o najmłodszych.

W sobotę 14 grudnia 2013r. o godz. 11.00,  na dębickim Rynku pojawi się Św. Mikołaj wraz z bajkową świtą i mnóstwem prezentów. Będzie to okazja do zrobienie pamiątkowego zdjęcia z  Św. Mikołajem oraz przejażdżka mikołajowymi saniami. Opis programu mikołajkowego:

„GWIAZDKA,  BAŁWANEK  i  ŚW. MIKOŁAJ”

podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku w Dębicy

dnia 14.12.13r. godz. 11.00

Za sprawą czarów przybywa do dzieci Gwiazdka Nastka, która marzy o tym, aby spotkać Św. Mikołaja. Nie chce czekać, aż Św. Mikołaj sam przybędzie, tylko sama chce go odnaleźć.  Namawia dzieci, aby razem z nią wybrały się w podróż pełną niespodzianek i niebezpiecznych przygód. Na podróż daje się namówić również zabawny Bałwanek Franek (pluszowa maskotka), w osobie aktora, który nie tylko rozbawi ale i zachęci do zabawy zgromadzoną wokół publiczność.

Po skończonej zabawie dzieci i Gwiazdka odnajdują Św. Mikołaja, który pamięta o swoich obowiązkach, wręcza paczki, pozuje do zdjęć a także chętnie tańczy z dziećmi.

Niewątpliwie dużą atrakcją  będą efekty specjalne: deszcz baniek mydlanych, sztuczny śnieg, deszcz konfetti i dmuchana dekoracja itp. Czas programu: 1,5 h.       

To właśnie w dniu 14 grudnia 2013r, podczas wyżej opisanej  zabawy Św. Mikołaj na dębickim Rynku, będzie obdarowywał dzieci prezentami, które każdy rodzic będzie mógł  wcześniej przekazać do wręczenia.

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy rodzice, którzy chcieliby i zdecydują  się przekazać prezent mikołajkowy (gwiazdkowy) w wyjątkowy sposób, bo bezpośrednio z rąk Św. Mikołaja, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. :  698 050 504.

 

O szczegółach dotyczących planowanych na dzień 21 grudnia br. wydarzeń, atrakcji i świątecznych niespodzianek poinformujemy już niebawem na www.debica.pl oraz na naszym profilu, na portalu Facebook pod adresem: www.facebook.com/jarmarki.debickie

 

 

art. MR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej