<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


19.10.2012 - Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Jarmarki Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła w Dębicy

Sierpniowy Jarmark dębicki oraz Giełda staroci – fotoreportaż
11-08-2014

W minioną sobotę 09 sierpnia br. odbyły się wakacyjne Jarmarki dębickie oraz Giełda staroci. I tym razem zaproponowane w ramach odbywającego się jarmarku warsztaty rękodzieła artystycznego cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród amatorów koronki frywolitkowej jak i szycia maskotek . Każdy z uczestników warsztatów zdobył nowe umiejętności, odkrył w sobie nowe możliwości i zabrał do domu coś co stworzył sam według własnej kompozycji, dzięki wytrwałej pracy.

Niniejszym chcielibyśmy podziękować  wszystkim Paniom, które zorganizowały dla dębiczan tak profesjonalne i wspaniałe warsztaty.  W szczególności  dziękujemy pani Magdalenie Bodnarowskiej (www.magbod.blox.pl), która poprowadziła warsztaty frywolitki i z niezwykłą cierpliwością przekazywała swoją wiedzę, krok po kroku tworząc z uczestniczkami delikatną strukturę koronki oraz pani Agacie Korzeniowskiej (Opatulaje  by ART.E.LAB.  facebook.com/pages/Opatulaje),  organizatorce  warsztatów szycia maskotek pod okiem, której  najmłodsi uczestnicy z radością, samodzielnie szyli  „opatulaje”.

 

Już dziś  serdecznie zapraszamy na dębicki  Rynek  13 września 2014r.  na kolejną  edycję Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembicką Giełdę Staroci” w Dębicy. Również  w programie  wrześniowej edycji jarmarku przewidziane zostały warsztaty rękodzieła artystycznego oraz dodatkowo zaplanowany został pokaż kowalstwa artystycznego. Serdecznie wszystkich Zapraszamy.


Agata Korzeniowska (od prawej) Warsztaty szycia maskotek "opatulaje"


Magdalena Bodnarowska (od prawj) Warsztaty frywolitki 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej