<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.10.2021 r.  
 


24.03.2014 - VII Puchar Łodzi - dębiccy łyżwiarze w medalowej czołówce
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Media o nas

Super Nowości: Bycie prymusem się opłaca!
16-05-2007

Trzynaście stypendiów od Ministra Edukacji Narodowej oraz 264 stypendiów od premiera trafiło do podkarpackich uczniów, którzy w roku szkolnym 2005/2006 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Wśród wyróżnionych są m.in. Mateusz Krowicki z Dukli oraz Magdalena Uzar z Dębicy.

Magda Uzar z Dębicy znalazła się w gronie osób (laureatów olimpiad i konkursów), którym za ubiegły rok szkolny swoje stypendia przyznał Minister Edukacji Narodowej. Od października studiuje w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- Magda to samodzielna i bardzo pracowita dziewczyna. Startowała w olimpiadzie chemicznej. Moim zdaniem, jest niesamowicie utalentowana - mówi o absolwentce I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy wicedyrektor szkoły Jadwiga Pajkowska. - Nauka sprawia jej dużą przyjemność.
Wicedyrektor Pajkowska z dumą mówi, że co roku ma stypendystę. - Jesteśmy z nich bardzo dumni - przyznaje.
Mateusz miał średnią 5,63!
Mateusz Krowicki chodzi do klasy III b Liceum Ogólnokształcącego w Dukli. W ubiegłym roku szkolnym w dukielskim liceum nie było osób lepiej uczących się niż on. Mateusz na świadectwie miał średnią ocen aż 5,63!
Licealista jest przekonany, że to również zasługa jego nauczycieli, którzy nieodpłatnie zostawali z nim po lekcjach, by pomóc mu poznawać tajniki nauki. Za takie wyniki został nagrodzony stypendium od premiera. Teraz co miesiąc będzie dostawał 250 zł. - Interesuję się fotografią, więc za stypendium zamierzam sobie kupić profesjonalny aparat cyfrowy - mówi Mateusz Krowicki.
Mateusz lubi nauki ścisłe. Chce studiować biologię w Rzeszowie lub Krakowie, a potem pracować na uczelni. - On wie, po co chodzi do szkoły. Chce zdobyć wiedzę i konsekwentnie to realizuje - mówi wychowawczyni Mateusza Jolanta Wojdyło. - To sympatyczny i bardzo koleżeński chłopak.
Podwójny laureat
Powody do zadowolenia ma z pewnością. Marcin Piotr Jurek z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Prezentek w Rzeszowie jest jedynym na Podkarpaciu uczniem, który otrzymał zarówno stypendium premiera, jak i Ministra Edukacji Narodowej.
KATARZYNA DRĄŻEK
*****
Stypendium prezesa Rady Ministrów w wysokości 250 zł miesięcznie wręczono 264 osobom. Takie wyróżnienie mogą otrzymać uczniowie szkół kończących się maturą, którzy mają wysoką średnią ocen (powyżej 4,75) i wzorowe zachowanie.
Stypendium Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 13 uczniów z woj. podkarpackiego. Ma ono formę jednorazowej nagrody pieniężnej, w tym roku wynosi 3,2 tys. zł. Przypada ono głównie podwójnym laureatom olimpiad krajowych oraz międzynarodowych
****
Stypendyści Ministra Edukacji Narodowej
Marcin Stanisław Bieda - Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Piotr Jan Czarnik - II LO w Rzeszowie
Michał Krzysztof Jędrzejek - Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Marcin Piotr Jurek - Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Jan Jacek Kulig - I LO w Rzeszowie
Sabina Motyka - Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Maciej Skórski - I LO w Krośnie
Tomasz Michał Szela - Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Maciej Trojnar - Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Magdalena Kinga Uzar - I LO w Dębicy
Tomasz Wdowik - IV LO w Rzeszowie
Marcin Węgrzyński - LO w Ustrzykach Dolnych
Rafał Wacław Zawisza - Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej