<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


20.09.2013 - Stypendia Burmistrza Miasta Dębicy rozdane
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Europa Miast

Europa Miast otwarta na Islandię
11-03-2010

Młodzież z dalekiej i mroźnej Islandii odwiedziła burmistrza Pawła Wolickiego podczas swojego pobytu w Dębicy. Przywieźli ze sobą list intencyjny od swojego włodarza, w którym wyraża on zainteresowanie współpracą z naszym miastem.

Uczniowie szkoły średniej z islandzkiego Hofn przyjechali do swoich kolegów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Młodzież z „Kwiatka” aktywnie współpracuje ze swoimi partnerami ze Skandynawii. W ubiegłym roku gościli w Islandii, teraz przyszła pora na rewizytę.

Podczas spotkania z burmistrzem liderka grupy islandzkiej  z Hofn przekazała Pawłowi Wolickiemu list od mera sąsiedniego Hornafjordur, Hjalti Viginssona.
- Bardzo nas cieszy, że idea „Europy Miast” dotarła już tak daleko – mówi Paweł Wolicki.  – Świadczy to o coraz większej popularności naszego projektu jak i samego miasta. Satysfakcjonuje mnie fakt, że Dębica jest źródłem idei dla innych miast Europy. Zainteresowanie burmistrza miasta Hornafjordur jest tego doskonałym przykładem. 

Po spotkaniu z burmistrzem i wizycie w ratuszu młodzież zwiedziła Muzeum Regionalne, w którym dyrektor Jacek Dymitrowski w pasjonujący sposób przybliżył  historię Dębicy. 

Goście wyrazili radość z tak ciepłego przyjęcia przez lidera miasta. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że spotkaliśmy się z taką gościnnością – mówi jedna z uczestniczek projektu.  – Wizyta w Urzędzie Miejskim i muzeum była dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej