<< powrót na stronę główną dziś jest: 1.04.2023 r.  
 


08.12.2010 - Przerwa w obradach
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Europa Miast


Jazzowy festiwal
02-06-2010

Druga edycja imprezy „ZjazzD na Sportowej”, w ramach międzynarodowego VII United Europe Jazz Festival odbędzie się 5 czerwca br. na deskach Domu Kultury „Mors”. Wystąpi świętująca 25-lecie istnienia, grupa Walk Away wraz z przyjaciółmi. Będzie można usłyszeć słowacką wokalistkę Hankę Gregusovą oraz tarnowski projekt P.M. Elektric Quartet. Publiczność rozgrzeje chór Gospel, działający przy MOK.

więcej...


Rozmawiali o Europie
02-06-2010

Prezentacja miast współpracujących z Dębicą oraz propozycje wspólnych działań w ramach programu „Europy Miast” to główne wydarzenia obradującego po raz trzeci konwentu, w którego skład wchodzą władze miast partnerskich. Konwent „Europy Miast” odbył się 29 maja br. i został w całości sfinansowany z funduszy unijnych w ramach programu „Razem w Europie”.

więcej...


Porozmawiają o przyszłości Europy
24-05-2010

W Dębicy 29 maja br. odbędzie się III Konwent Europy Miast, zaś od 28 do 30 maja br. II Festiwal Kultur Miast Partnerskich. Obie imprezy organizowane są w ramach projektu „Razem w Europie” i sfinansowane zostaną w całości z funduszy unijnych. Tematem dyskusji uczestników konwentu będzie „Przyszłość Miast Europy”.

więcej...


Zjednoczyli się w sporcie i zabawie
11-05-2010

Walczyli o trofea olimpijskie, na scenie pokazali swoje niezwykłe talenty artystyczne, zwiedzali pilzneńskie muzeum lalek, obejrzeli operę w wykonaniu dębickich artystów, uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych w Domu Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez pracowników Wydziału Promocji dla osób niepełnosprawnych z Łotwy, Belgii, Słowacji i Bułgarii.

więcej...


Miasto pozyskało 80 tysięcy Euro na Europę Miast
18-03-2010

Projekt „Razem w Europie” napisany przez Katarzynę Rokosz, pracownicę Wydziału Promocji Miasta Urzędu Miejskiego, otrzymał dotację w wysokości 78 458,40 Euro. Grant przyznany został przez Europejską Agencję ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego.

więcej...


Europa Miast otwarta na Islandię
11-03-2010

Młodzież z dalekiej i mroźnej Islandii odwiedziła burmistrza Pawła Wolickiego podczas swojego pobytu w Dębicy. Przywieźli ze sobą list intencyjny od swojego włodarza, w którym wyraża on zainteresowanie współpracą z naszym miastem.

więcej...


Przyjechali po doświadczenie
15-01-2010

Od poniedziałku do środy gościła w Dębicy delegacja z rumuńskiego miasta Siret. Goście przyjechali w celu, jak sami powiedzieli, „poszukiwania nowych pomysłów na swoje miasto”. Delegacja odwiedziła m.in. Muzeum Regionalne, Szkołę Podstawową nr 11 oraz Wodociągi Dębickie.

więcej...


,,Mali Europejczycy” odwiedzają Niemcy
17-12-2009

Po Ukrainie to Niemcy były kolejnym etapem autorskiego projektu „Mały Europejczyk to ja i Ty”. Podczas dnia niemieckiego w Przedszkolu Miejskim Nr 1 dzieci miały możliwość poznania kultury naszego zachodniego sąsiada.

więcej...


Dębiccy nauczyciele podbijają Bardejov!
15-12-2009

11 grudnia dziewięcioosobowa grupa nauczycieli z dębickich szkół podstawowych i gimnazjów reprezentowała nasze miasto w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej w Bardejowie na Słowacji.

więcej...


Edukacja jako priorytet
09-12-2009

Współpraca w rozwoju edukacji i troska o młodzież były głównymi tematami rozmów przedstawicieli bułgarskiego Svishtov oraz Dębicy.

więcej...Archiwum: Europa Miast

2007: SierpieńWrzesień2008: KwiecieńMajCzerwiecSierpieńWrzesieńPaździernikListopad2009: KwiecieńMajPaździernikListopadGrudzień2010: StyczeńMarzecMajCzerwiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej