<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.03.2023 r.  
 


27.05.2007 - W Dębicy odbyły się Finały Grand Prix Polski w Pływaniu
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Osoby z 57 krajów odwiedziły Muzeum Regionalne w Dębicy
16-12-2014

Zarówno wystawy stałe udostępnione w Muzeum Regionalnym w Dębicy, w tym archeologiczna, etnograficzna, historyczna, sztuki i wojskowa, a także ekspozycje czasowe cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców ziemi dębickiej, ale również wśród ludzi z całego świata.


„W księdze pamiątkowej znajdują się wpisy mieszkańców  57 krajów, którzy odwiedzili nasze muzeum. Muzeum Regionalne jest popularne również wśród mieszkańców Dębicy oraz miejscowości powiatu dębickiego, którzy odwiedzają nas całymi rodzinami” - mówi dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy  Jacek Dymitrowski. 

Najwięcej osób odwiedza dębickie muzeum w weekendy. To właśnie wtedy, w dni wolne od pracy całe rodziny z dziećmi, jak również osoby starsze czy dorośli wybierają się na oglądanie wystaw i rozmaitych eksponatów. W dni powszednie natomiast, najwięcej zwiedzających to osoby przejezdne oraz grupy szkolne, które biorą udział w lekcjach historii oraz warsztatach organizowanych w muzeum.
Osoby prywatne najchętniej zwiedzają muzeum na własną rękę, grupy szkolne oraz rodziny często korzystają z przewodników, którymi są asystent muzealny Barbara Ciura, kustosz Tomasz Czapla oraz dyrektor muzeum Jacek Dymitrowski.

Muzeum Regionalne w Dębicy można zwiedzać:
- od wtorku do piątku w godzinach 8:30 do 15:30
- w sobotę od 10:00 do 12:00 (wejście bezpłatne)
- w niedzielę od 14:00 do 16:00

Ceny biletów:
- bilet normalny 4.00 zł
- bilet ulgowy 1.00 zł
- bilet rodzinny 6.00 zł
- przewodnik 20.00 zł

Bilety można nabyć w sekretariacie muzeum. Fotografowanie oraz filmowanie ekspozycji muzealnych jest bezpłatne. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej