<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.03.2023 r.  
 


06.05.2009 - Raz na ludowo
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Pierwsze plany burmistrza Mariusza Szewczyka
15-12-2014

Wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów w Urzędzie Miejskim w Dębicy, wydłużenie godzin pracy urzędu do 17.00 jeden dzień w tygodniu, podjęcie działań zmierzających do lepszego skomunikowania miasta z autostradą – to plany nowego burmistrza i jego zastępcy, które zostały zasygnalizowane podczas konferencji prasowej, która odbyła się 10 grudnia.

Jak podkreślali burmistrz Mariusz Szewczyk i jego zastępca Jarosław Śliwa priorytetem ich pierwszych  działań będzie jeszcze mocniejsze usprawnienie funkcjonowania Urzędu Miejskiego. „Wzorem innych urzędów będziemy chcieli wprowadzić elektroniczny obieg dokumentów, co znacząco usprawni funkcjonowanie urzędu i tempo załatwiania spraw. Chcę zmobilizować pracowników do fajnego działania na rzecz mieszkańców. Oni wiedzą co mają robić, ale takie działania jak elektroniczny obieg dokumentów i pewne reorganizacje pozwolą jeszcze bardziej usprawnić działanie urzędu.  Chcemy wprowadzić nowe standardy zarządzania miastem” – mówił podczas konferencji prasowej burmistrz Mariusz Szewczyk.
W planach burmistrza jest także wygospodarowanie jednego dnia w tygodniu w porozumieniu ze starostwem i urzędem Gminy Dębica, kiedy Urząd Miejski byłby czynny do godziny 17.00, tak żeby petenci mogli pozałatwiać swoje sprawy. Burmistrz ma także w planie zarezerwować jeden dzień w tygodniu od godz. 19.00 na kontakt z mieszkańcami na portalu społecznościowym, aby porozmawiać z nimi o mieście i jego sprawach.
 
Jarosław Śliwa, zastępca burmistrza Dębicy, który zajmował będzie się przede wszystkim sprawami inwestycyjnymi i infrastrukturą miejską podkreślał, że w pierwszej kolejności należy doprowadzić do opracowania celów strategicznych, które powinny  być osiągane  z wykorzystaniem pieniędzy unijnych. „To jest najważniejsza sprawa. I nie ukrywam, że mamy nadzieję co do kontraktu terytorialnego, że zrobimy w końcu poprawne i właściwe połączenie miasta z autostradą. Takie które pozwoli mieszkańcom poczuć się komfortowo komunikacyjnie i poczuć, że są beneficjentami przebiegającej autostrady w pobliżu miasta. Mądre, dobre inwestycje podejmowane wokół dębickiego rynku pracy spowodują to że staniemy się interesującym dla przedsiębiorców obszarem do stworzenia miejsc pracy. Chodziłoby m.in. o uruchomienie inwestycji związanych z strefą przemysłową, klaster przemysłowy, inkubator przedsiębiorczości. To są te rzeczy, które młodym przedsiębiorcom jak i tym od lat działającym na rynku pracy będą pomagać w tworzeniu miejsc pracy” – powiedział podczas konferencji zastępca burmistrza Jarosław Śliwa.

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej