<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.03.2023 r.  
 


28.06.2011 - Zakończenie roku szkolnego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mały mistrz w dębickiej dziewiątce
12-12-2014

W Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiej Akcji „Mały Mistrz - Zapasy w każdej szkole”. W finale wystąpiło 8 zespołów zwycięzców w swoich rejonach, a nasz rejon Dębica reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 9.

Zawody zostały rozegrane w uproszczonych formach:
I runda 45” - kto kogo wypchnął poza pole walki na macie lub sprowadzi do parteru,
II runda 2 x 15” - kto wstanie z parteru lub utrzyma przeciwnika w parterze
III runda – walka o piłkę gimnastyczną kto zdobędzie i wyniesie poza pole walki
Rywalizacja kierowana była do uczniów szkół podstawowych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zapasami.
Patronem akcji był mistrz Andrzej Supron popierany przez Ministerstwo Sportu i PKOL.
„Nasza ekipa w swojej grupie pokonała SP Łódź 4:3, następnie przegrała z SP Lublin 2:5 oraz wygrała z SP Wola Krzystoporska 5:2. W ostatnim pojedynku SP Lublin przegrała 5:2 z SP Łódź co spowodowało, że w grupie są trzy zespoły z dwoma zwycięstwami. Niestety po przeliczeniu małych punktów okazało się, że I miejsce ma SP Lublin, II – SP Łódź, a III – SP 9 Dębica, SP Lublin zmierzyło się z SP Ruda Śląska w finale zajmując II miejsce, a SP Łódź wygrało o III miejsce z SP Bochnia. SP 9 Dębica znalazła się na V miejscu”- mówi Andrzej Nylec, prezes UKS OLIMP
Wszyscy uczestnicy przed rywalizacją zwiedzili Stadion Narodowy, a na samych zawodach bawili się wraz z Rafałem Brzozowskim – byłym zapaśnikiem.
Mogli osobiście spotkać się z mistrzami: Otylią Jędrzejczyk, Mariuszem Czerkawskim, Robertem Korzeniowskim, Andrzejem Maliną czy Jackiem Fafińskim.
Organizatorami wyjazdu był Janusz Urbanik, prezes firmy VENTOR, który podczas trwania zapaśniczych zmagań wspierał wszystkich uczestników, dyrektor SP nr 9 Jan Rachwał oraz prezes UKS OLIMP Andrzej Nylec.
SP 9 walczyła w składzie: Urbanik Kacper, Darłak Maksymilian, Strózik Jakub, Ziarko Paweł, Kubiczek Maksymilian , Baniak Oliwier, Maksymilian Cetnarski, Dudziak Jakub ,Fic Hubert  opiekun Norbert Pawłowski. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej