<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.05.2023 r.  
 


06.06.2011 - Wspomnienia z Dni Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Harcerze w Hollywood
17-11-2014

W weekend od 7 do 9 listopada w Zespole Szkół w Straszęcinie odbył się śródroczny biwak Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika z Hufca ZHP Dębica. Ponad 70 zuchów, harcerzy i instruktorów na trzy dni przeniosło się w świat czerwonych dywanów, wielkich premier filmowych i wcieliło się w gwiazdy z Hollywood.

Program biwaku po brzegi wypełniony był zajęciami dostosowanymi do wieku uczestników. Dzięki sprzyjającej pogodzie spora część warsztatów mogła odbyć się  poza murami szkoły. W piątek, po przyjeździe i zakwaterowaniu uczestników, odbyła się pierwsza filmowa premiera. Harcerze w specjalnie wcześniej przygotowanej sali oglądali film „Życie Pi”. Tego dnia odbyła się jeszcze mini gra po szkole, dzięki której uczestnicy bliżej poznali świat gwiazd zza oceanu.
W sobotę rano do Straszęcina przyjechały zuchy z 48 Szczepu. Zaraz po zakwaterowaniu wszyscy wyruszyli na grę terenową. Na kilka godzin kadra szczepu stała się przewodnikami po świecie filmów i bajek.  Po powrocie i przerwie obiadowej nastąpił blok zajęć ruchowych na świeżym powietrzu oraz warsztatowych. Po kolacji wszyscy uczestnicy biwaku wzięli udział w wieczornej gali kostiumowej połączonej z kominkiem integracyjnym. Na sam koniec dnia odbyła się kolejna premiera filmowa, tym razem uczestnicy biwaku mogli zobaczyć film „Opowieści z Narnii”. W niedzielę rano harcerze udali się do pobliskiego kościoła na Mszę Świętą. Biwak zakończył się apelem.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej