<< powrót na stronę główną dziś jest: 27.09.2023 r.  
 


05.06.2014 - Promocja zdrowia w szkołach
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Mundialito 2014 rozpoczęte
23-06-2014

23 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Piłsudskiego o godz. 9.30 rozpoczął się turniej „Mundialito” pod patronatem burmistrza miasta Dębicy o puchar przechodni Polskiego Związku Piłki Nożnej w którym wzięło udział 18 drużyn z kilkunastu szkół z terenu Dębicy i powiatu dębickiego.

Tegoroczny turniej w którym każda szkoła reprezentuje inne państwo jest już 12 edycją tej piłkarskiej imprezy organizowanej dla uczniów szkół podstawowych z terenu Dębicy i powiatu dębickiego. Zawodnicy, których w tym roku jest blisko 200 występują w barwach narodowych danego kraju i pod jego flagą. W turnieju który rozpoczął się uroczystą defiladą z flagami wszystkich biorących udział w Mundialito drużyn uczestniczą drużyny szkół podstawowych z Dębicy, Jodłowej, Żyrakowa, Pustkowa, Głobikowej, Pustkowa Osiedla oraz z Nowej Dęby.
Turniej uroczyście otworzyli: zastępca burmistrza miasta Dębicy Mariusz Trojan oraz Dorota Piękoś, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy. W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział także zastępca burmistrza Dębicy Jerzy Gągała  i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Mazur.
Organizatorami turnieju są : Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" działający przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pomysłodawcą organizacji turnieju Mundialito był Jerzy Świątek - zmarły radny miejski i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy. Mecze które rozpoczęły się dzisiaj około godz. 10.00 i są rozgrywane równocześnie na 4 boiskach potrwają najprawdopodobniej do godziny 15.00 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej