<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.05.2023 r.  
 


22.12.2013 - Pierwszy w Dębicy Jarmark Bożonarodzeniowy za nami. Fotoreportaż.
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Piknik Rodzinny - „Jesteśmy bezpieczni” w Przedszkolu Miejskim Nr 2 – Integracyjnym w Dębicy
21-06-2013

W dzisiejszych, jakże zabieganych czasach każda chwila spędzona z dzieckiem jest dla rodziców bardzo ważna. W Przedszkolu Miejskim Nr 2 – Integracyjnym w Dębicy po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny, tym razem pod hasłem „Jesteśmy bezpieczni”. Impreza odbyła się 15 czerwca 2013 r.

Uczestniczyły w niej całe rodziny podopiecznych z przedszkola oraz mieszkańcy pobliskiego osiedla. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji.

Na początku uczestnicy imprezy mogli obejrzeć występy artystyczne w wykonaniu przedszkolaków z wszystkich grup wiekowych, popisy  uzdolnionych absolwentów, pokaz mody prezentowanej przez dzieci pod hasłem „Bezpieczny strój na każdą okazję”. Najstarsze dzieci przygotowały scenki teatralne dotyczące bezpiecznego zachowania się w różnych okolicznościach.

Duże zainteresowanie uczestników wzbudziła prezentacja samochodów służb ratowniczych: wozu strażackiego, pogotowia medycznego i policyjnych motocykli. Można było je  dokładnie obejrzeć, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Chętne dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w konkursie plastycznym na temat „Kto dba o nasze bezpieczeństwo?”, miały możliwość pokonać rowerowy plac manewrowy, uzyskać dyplom „Super Rowerzysty”, przejechać się kładem wokół przedszkola, skorzystać
z zabaw na  „dmuchańcach” oraz artystycznie wykonanego makijażu.

Dużą niespodzianką było pojawienie się motocykli typu Harley, które zaparkowały
 w przedszkolnym ogrodzie. W programie pikniku nie zabrakło również licytacji obrazów namalowanych przez dzieci z kółka plastycznego oraz losowania atrakcyjnych pamiątek.

            Rodzice z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie pikniku. Dzięki ich dobroczynności i pomocnej dłoni organizacja przebiegła sprawnie.

                       

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej