<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.04.2024 r.  
 


12.11.2007 - Uroczystości z okazji 89 rocznicy odzyskania niepodległości
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Zarządzenie Nr 33/2012 Burmistrza Miasta Dębicy z dnia 15 lutego 2012 r.
17-02-2012



           Zarządzenie Nr  33/2012

           Burmistrza Miasta Dębicy

         z dnia  15 lutego 2012 r.

w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2012 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, wspierania                                    i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, kultury, sztuki,  ochrony dóbr kultury                           i dziedzictwa narodowego, nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.

Na podstawie art. 30 ust.2 pkt. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym ( tekst jednolity: Dz. U. z 2001r. nr 142, poz.1591 z późn. zm.), art.5 ust. 2 pkt.1, ust.4 i art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) oraz § 2 Uchwały nr XX/197/2011 Rady Miejskiej w Dębicy z dnia 29 grudnia 2011 r. w sprawie uchwalenia programu współpracy Gminy Miasto Dębica z organizacjami pozarządowymi oraz  podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata   2012-2014, Burmistrz Miasta Dębicy zarządza co następuje:

§ 1.

1. Postanawia się przeprowadzić otwarty konkurs ofert na realizację w 2012 r. zadań publicznych              z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.

 2. Ustala się zasady przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych                w 2012 r. - stanowiące załącznik Nr 1 do niniejszego zarządzenia.

3. Rodzaj zadań publicznych odpowiadający celom „programu współpracy Gminy Miasto Dębica               z organizacjami pozarządowymi oraz  podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2012-2014” wraz z ilością środków finansowych przeznaczonych na ich realizację szczegółowo określa załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia.

§ 2.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

§ 3.

Ogłoszenie o konkursie, o którym mowa w § 1 podlega zamieszczeniu w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz na stronie internetowej miasta Dębicy.

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1

 

do Zarządzenia Burmistrza Miasta Dębicy nr 33/2012 z dnia 15 lutego 2012 r.                    w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2012 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty                  i wychowania.

 

Zasady przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2012 r. zadań publicznych szczegółowo określonych w Załączniku nr 2 do Zarządzenia nr 33/2012  Burmistrza Miasta Dębicy  z dnia 15 lutego 2012r.             

§ 1

1. Celem konkursu ofert jest wyłonienie i wsparcie projektów na realizację zadań publicznych

Miasta Dębicy w zakresie: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu,  kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty                       i wychowania określonych w uchwale Rady Miejskiej w Dębicy Nr XX/197/2011                          z dnia  29 grudnia 2011 roku w sprawie: przyjęcia programu współpracy Gminy Miasto Dębica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami uprawnionymi ustawą                              o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2012-2014.

2. Konkurs odbywa się zgodnie z art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.                           o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r., nr 234, poz. 1536 z późn. zm.).

§ 2

Konkurs obejmuje przedsięwzięcia, które realizowane będą w ciągu roku budżetowego 2012 w zakresie :

- przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym – w kwocie: 101.100,00 zł               (sł: sto jeden tysięcy sto złotych),

- upowszechniania kultury fizycznej i sportu – w kwocie: 235.000,00 zł (sł: dwieście trzydzieści pięć tysięcy złotych),

- kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – w kwocie: 7.000,00 zł              (sł: siedem tysięcy złotych),

- nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania – w kwocie: 5.200,00 zł              ( sł: pięć tysięcy dwieście złotych).

§ 3

Podmiotami uprawnionymi do złożenia ofert są statutowo działające w obszarach określonych

w § 1 organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3, ust. 2 oraz podmioty wymienione w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r., nr 234, poz. 1536 z późn. zm.).

§ 4

1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty zgodnej ze wzorem określonym

w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011r., Nr 6, poz 25) na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Dębicy przy  ul. Ratuszowej 2.

Formularz oferty można pobrać na stronie internetowej Urzędu Miasta www.debica.pl           w Poradniku dla petenta „Druki do pobrania”.

2.Zgłaszane oferty winny dotyczyć zadań realizowanych na rzecz mieszkańców miasta Dębicy, szczegółowo określonych w Załączniku nr 2 do Zarządzenia nr  33/2012 Burmistrza

Miasta Dębicy  z dnia  15 lutego 2012 r. w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań  publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej  i sportu,  kultury,  sztuki,  ochrony dóbr kultury  i  dziedzictwa narodowego, nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.

 3. Oferty składane na realizację zadań z danej dziedziny winny być zgodne z przedmiotem działalności statutowej oferenta.

4.Złożenie ofert o dofinansowanie nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

5.Kwota przyznanej dotacji może być niższa od wnioskowanej w ofercie.

6.Oferta powinna zawierać w szczególności:

1) przedmiot działalności statutowej – zgodny ze statutem i aktualnym odpisem z rejestru,

2) szczegółowy zakres rzeczowy zadania publicznego, proponowanego do realizacji,

3) termin i miejsce realizacji zadania publicznego, w razie realizacji zadania w różnych miejscach należy wskazać je wszystkie z podaniem dokładnych adresów ,

4) szczegółowy harmonogram planowanych działań z podaniem dokładnych dat ich realizacji oraz  konkretnej a nie szacunkowej liczby adresatów,

5) kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego z uzasadnieniem kosztów jednostkowych, kosztów merytorycznych lub administracyjnych, na które oferent przy rozliczeniu przedstawi dokumenty finansowe,

6) informację o wcześniejszej działalności podmiotu składającego ofertę w zakresie, którego dotyczy zadanie,

7) informację o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych, z wyszczególnieniem wszystkich osób zapewniających wykonanie zadania i ich kwalifikacji oraz planowanej  wysokości środków finansowych na realizację danego zadania z innych źródeł, 

8) deklarację o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania,

7. Oferta, o której mowa w ust. 1, winna być uzupełniona o załączniki:

1) kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, innego właściwego rejestru

lub ewidencji (odpis musi być zgodny z aktualnym stanem faktycznym i prawnym, niezależnie od tego, kiedy został wydany);

2) w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotów składających ofertę wspólną niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru – dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta (-ów).

3) w przypadku zadań dotyczących prowadzenia zajęć sportowych – imienny wykaz uczestników zajęć z wyszczególnieniem zawodników zarejestrowanych w danym związku sportowym wraz z podziałem na grupy wiekowe.

8. W przypadku złożenia przez dany podmiot kilku ofert, załączniki o których mowa              w ust.7 można dołączyć tylko do jednej oferty wskazując  w pozostałych ofertach , ofertę przy której załączniki te się znajdują.

9.Organizacja winna przedstawić ofertę zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji,   gwarantując wykonanie zadania w sposób efekty

10. Ostateczny termin  składania ofert upływa dnia 9 marca 2012.

§ 5.

KRYTERIA STOSOWANE PRZY DOKONYWANIU WYBORU OFERT

 

Wybór oferty na realizację konkretnego zadania, dokonany zostanie w oparciu o poniższe kryteria.

1)      wkład własny w formie rzeczowej i finansowej  ( ocena w skali 0-10),

2)      udział wolontariatu i praca społeczna ( ocena w skali 0-10),

3)      ocena kosztów realizacji zadania pod katem ich celowości, oszczędności                            i efektywności  wykorzystania ( ocena w skali 0-10),

4)      ocena liczby adresatów zadania ( ocena w skali 0-10),

5)      atrakcyjność i nowatorstwo  proponowanej oferty oraz trafność wyboru zadania dla jego adresatów (ocena w skali 0-30),

6)      ocena kadry pod względem kwalifikacji do prowadzenia zajęć ( ocena w skali 0-10),

7)      doświadczenie oferenta w organizacji tego typu zadania oraz sposób realizacji dotychczasowych zadań w tym terminowość i rzetelność (ocena w skali 0-5),

8)      adekwatność wnioskowanej kwoty do zakresu podejmowanych działań (ocena w skali 0-10),

9)      ocena zakładanych rezultatów podejmowanych działań (ocena w skali 0-10),

10)  dostępność zadania dla mieszkańców miasta, w tym sposób pozyskiwania beneficjentów (ocena w skali 0-10).

 

§ 6.

1. Z budżetu Miasta dofinansowywane są wyłącznie zadania publiczne o charakterze niekomercyjnym:

1) o zasięgu lokalnym, służące podniesieniu jakości życia Wspólnoty Samorządowej Miasta;

2) o zasięgu ponadlokalnym, o ile zadania posiadają istotne znaczenie dla sfery pożytku publicznego w mieście;

3) których adresatami (beneficjentami ostatecznymi) są mieszkańcy Miasta.

2. Ze środków Miasta pokrywane są niezbędne koszty związane bezpośrednio z realizacją zadania, w szczególności:

1) koszty związane z uczestnictwem bezpośrednich adresatów zadania, np.: noclegi, wyżywienie, materiały szkoleniowe, wynajem pomieszczeń, zakup niezbędnego sprzętu, zakup żywności, materiałów warsztatowych, koszty transportu, koszty ubezpieczeń, zakup nagród, biletów wstępu;

2) przygotowanie i druk publikacji;

3) koszty materiałów promocyjnych;

4) koszty personelu merytorycznego w tym np.: wynagrodzenia dla szkoleniowców, artystów,

trenerów, ekspertów i innych osób zatrudnionych do realizacji zadania, przy czym przy kalkulowaniu kosztów prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym należy przyjąć stawkę godzinową w kwocie nie wyższej niż 30 zł ;

5) koszty obsługi zadania publicznego w tym koszty administracyjne, w szczególności koordynacja, obsługa księgowa i prawna projektu, usługi telekomunikacyjne, pocztowe, internetowe, centralnego ogrzewania, czynsz za wynajem pomieszczeń, koszt energii elektrycznej, gazu, wody, koszty sprzątania pomieszczeń i materiałów biurowych niezbędnych do realizacji.

3. Ze środków Miasta nie są pokrywane wydatki niezwiązane bezpośrednio z realizacją zadania oraz wydatki niespełniające zasad gospodarności, celowości, efektywności                        i legalności, w szczególności następujące koszty:

1)  zakup lub dzierżawa gruntów, nieruchomości oraz infrastruktury;

2) nakłady inwestycyjne i remonty nieruchomości;

3) wydatki poniesione na przygotowanie wniosku;

4) wydatki z tytułu opłat i kar umownych, koszty kar i grzywien, a także koszty procesów sądowych oraz koszty realizacji ewentualnych postanowień wydanych przez sąd;

5) podatek od towarów i usług, jeżeli podmiot ma prawo do jego odliczenia;

6) wydatki nieuwzględnione w ofercie;

7) wydatki przekraczające kwoty przypisane poszczególnym pozycjom kosztorysu;

8) wydatki powstałe przed lub po dacie obowiązywania umowy;

9) odsetki od zadłużenia;

10) wydatki, w stosunku do których dokumenty potwierdzające ich poniesienie nie zawierają

jednoznacznego określenia jakiego zadania publicznego realizowanego przez oferenta dotyczą;

11) nagrody w konkursach, których jednostkowa wartość przekracza 100 zł;

12) darowizny na rzecz innych podmiotów.

4. Wydatki, o których mowa w ust. 2, związane z realizacją zadania są kwalifikowalne, o ile są zgodne z prawem i:

1) są niezbędne dla realizacji zadań, a więc mają bezpośredni związek z celami oferty złożonej w konkursie;

2) zostały faktycznie poniesione;

3) są udokumentowane - dowodem poniesienia wydatków jest opłacona faktura lub inny dokument księgowy o równoważnej wartości dowodowej wraz z dowodami zapłaty.                   W przypadku płatności gotówkowej, wystarczającym dowodem jest faktura lub inny dokument księgowy o równoważnej wartości dowodowej ze wskazaniem, że zapłacono gotówką. Dokumenty poświadczające wysokość wkładu niepieniężnego powinny pozwalać na identyfikację sposobu wyliczenia tego wkładu oraz wyraźnie wskazywać jego wysokość;

4) zostały przewidziane w zatwierdzonym kosztorysie zadania.

 

§ 7

Obowiązki informacyjne dotowanego:

1) Podmiot dotowany zobowiązuje się do informowania, że zadanie jest współfinansowane

ze środków otrzymanych od Miasta. Informacja na ten temat powinna się znaleźć                       we wszystkich materiałach, publikacjach, informacjach dla mediów, ogłoszeniach oraz wystąpieniach publicznych dotyczących realizowanego zadania publicznego;

2) Podmiot dotowany zobowiązuje się do umieszczania logo Miasta na wszystkich materiałach, w szczególności promocyjnych, informacyjnych, szkoleniowych i edukacyjnych, dotyczących realizowanego zadania, oraz zakupionych środkach trwałych, proporcjonalnie do wielkości innych oznaczeń, w sposób zapewniający jego dobrą widoczność.

§ 8

1. Oferty opiniowane są przez komisję konkursową powołaną przez Burmistrza  Miasta  Dębicy

2.Członkiem Komisji nie może być przedstawiciel wnioskodawcy starającego się                           o przyznanie dotacji.

3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie nie przekraczającym 30 dni od upływu terminu do ich złożenia.

4. Decyzję o udzieleniu dotacji podejmuje Burmistrz Miasta Dębicy w drodze Zarządzenia po zapoznaniu się z opinią komisji konkursowej. Burmistrz może udzielić dotacji w kwocie innej niż proponowana przez Komisję.

5. Wynik konkursu zostanie ogłoszony na stronie BIP Miasta Dębicy, na stronie internetowej Miasta Dębicy oraz na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu Miasta. 

6. Decyzja Burmistrza   Miasta jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

7.Burmistrz zastrzega możliwość nie rozstrzygnięcia konkursu.

§ 9

1. Oferty niekompletne i nieprawidłowo wypełnione, złożone po terminie, nie podpisane i nie

opieczętowane lub złożone przez nie uprawnione do tego osoby albo zawierające wniosek              o sfinansowanie z dotacji wydatków niekwalifikowalnych nie będą rozpatrywane.

2. Oferty należy składać w zamkniętych i nieprzejrzystych kopertach opisanych                           w następujący sposób:

1) Nadawca: Pełna nazwa i dokładny adres oferenta;

2) Adresat: Urząd Miejski w Dębicy, ul. Ratuszowa 2, 39-200 Dębica.

3) OTWARTY KONKURS OFERT;

4) Oferta na zadanie publiczne z zakresu …….. pod nazwą ……… (należy wpisać nr i nazwę zadania publicznego – załącznik nr 2 , a w przypadku prowadzenia zajęć sportowych,                    w nazwie zadania należy określić wybraną dyscyplinę sportu - np. „prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w piłce nożnej”).

3. Podmiot może złożyć tylko jedną ofertę na realizację danego zadania.

§ 10

Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy według ramowego wzoru określonego Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia  2010 r. w sprawie wzoru ofert realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011r. Nr 6 poz. 25).

pomiędzy Miastem Dębica, a podmiotem składającym ofertę. Załącznikami do umowy są uaktualniony harmonogram oraz kosztorys dostosowany do wysokości przyznanej dotacji.

Uaktualniony kosztorys winien zostać sporządzony z zachowaniem procentowego udziału wkładu własnego deklarowanego w ofercie.

§ 11

Organizacja zobowiązana jest do prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację zadania oraz wydatków związanych z jego realizacją.

§ 12

Burmistrz Miasta Dębicy poprzez właściwe merytorycznie jednostki organizacyjne Gminy Miasta Dębicy oraz Wydziały Urzędu Miejskiego w Dębicy dokonuje kontroli i oceny realizacji zadania, a w szczególności:

1) stanu realizacji zadania,

2) efektywności, rzetelności i jakości wykonania zadania,

3) prawidłowości wykorzystania środków publicznych otrzymanych na realizację zadania,

4) prowadzenia dokumentacji określonej w przepisach prawa i w postanowieniach umowy.

§ 13

Z wykonania zadania publicznego określonego w umowie Zleceniobiorca sporządza sprawozdanie zgodnie ze wzorem określonym przez Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia   15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania                        z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011r. Nr 6 poz.25).

§ 14

Dodatkowe informacje na temat otwartego konkursu ofert można również uzyskać w:

Urzędzie Miejskim w Dębicy, ul. Ratuszowa 2, Wydział Spraw Obywatelskich, pok. 32, tel.(014) 6838279

.

 

 

 

Załącznik nr 2

do Zarządzenia Burmistrza Miasta Dębicy nr 33/2012 z dnia 15 lutego 2012 r. w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2012 r. zadań publicznych           z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, wspierania                    i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, kultury, sztuki oraz ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty                                i wychowania.

 

Wykaz zadań publicznych wraz z ilością środków finansowych przeznaczonych na nie przez Gminę Miasta Dębica na 2012 r.

 

I.                   W zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

 

1). Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć i organizacja imprez sportowych dla dzieci i młodzieży wykazującej zainteresowanie specjalistycznym szkoleniem w wybranych dyscyplinach sportu  - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 90.100,00 zł (słownie: dziewięćdziesiąt tysięcy sto złotych)

Termin realizacji zadania: marzec- grudzień 2012 r.        

Na zadanie w roku 2010 przeznaczono kwotę 306.600 zł klubom sportowym oraz organizacjom pozarządowym realizującym zajęcia  sportowe dla dzieci i młodzieży oraz zajmujących się specjalistycznym szkoleniem w wybranych dyscyplinach sportu.  

Na zadanie w roku 2011 przeznaczono kwotę  185.800 zł klubom sportowym oraz organizacjom pozarządowym realizującym zajęcia  sportowe dla dzieci i młodzieży oraz zajmujących się specjalistycznym szkoleniem w wybranych dyscyplinach sportu.  

2).Przygotowanie i wystawienie spektakli o tematyce uzależnień - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 7.000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych).

Termin realizacji zadania: m-c marzec- grudzień 2012 r.     

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: brak.

Nazwa realizatora zadania w 2011 roku: brak.

3). Zorganizowanie warsztatów formacyjno-szkoleniowych celem podniesienia kompetencji wolontariuszy instytucji zajmujących się świadczeniem usług z dziedziny uzależnień, prawa, sfery duchowej, a także w zakresie problemów małżeńskich, rodzinnych i zdrowotnych - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 4.000,00 zł (słownie: cztery tysiące złotych).

Termin realizacji zadania: m-c maj- grudzień 2012 r.          

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: Oddział Terenowy „ARKA” Specjalistyczna Poradnia i Telefon Zaufania – 8.200 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2011 roku: Oddział Terenowy „ARKA” Specjalistyczna Poradnia i Telefon Zaufania – 4.000 zł.

II.     W zakresie wspierania i upowszechniania  kultury fizycznej i sportu.

1). Prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży wykazującej zainteresowanie specjalistycznym szkoleniem w wybranych dyscyplinach sportu  - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 235.000,00 zł (słownie: dwieście trzydzieści pięć tysięcy złotych).

Termin realizacji zadania: marzec- grudzień 2012 r..

Na zadanie w roku 2010 przeznaczono kwotę 111.000 zł klubom sportowym oraz organizacjom pozarządowym realizującym zajęcia  sportowe dla dzieci i młodzieży oraz zajmujących się specjalistycznym szkoleniem w wybranych dyscyplinach sportu.  

Na zadanie w roku 2011 przeznaczono kwotę 185.300 zł klubom sportowym oraz organizacjom pozarządowym realizującym zajęcia  sportowe dla dzieci i młodzieży oraz zajmujących się specjalistycznym szkoleniem w wybranych dyscyplinach sportu.  

III. W zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

1). Zorganizowanie Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 7.000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych)

Termin realizacji zadania : m-c maj 2012 r.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Tańca „ZŁOTA PARA” – 7.000 zł.

Nazwa realizatora zadania w 2011 roku: Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Tańca „ZŁOTA PARA” – 7.000 zł.

IV. W zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.

1). Prowadzenie dla młodzieży zajęć edukacyjno-wychowawczych z zakresu ochrony przyrody - wysokość środków publicznych na realizację zadania wynosi 5.200,00 zł                    ( słownie: pięć tysięcy dwieście złotych).

Termin realizacji zadania: marzec- grudzień 2012 r.

Nazwa realizatora zadania w 2010 roku: brak.

Nazwa realizatora zadania w 2011 roku: Stowarzyszenie „Dziesiątka”  - 6.500 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej