<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.11.2023 r.  
 


09.06.2010 - Uczyli pierwszej pomocy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Super Nowości: Bezrobotne kobiety znalazły pracę
26-04-2007

Drugi na Podkarpaciu Klub Integracji Społecznej w Dębicy ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. Po zakończeniu warsztatów większość uczestniczek od razu znalazła pracę.

Klub działa w Dębicy od września 2006 roku, od początku istnieje w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Nasz dębicki klub jest drugim po Stalowej Woli uruchomionym na Podkarpaciu - mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS w Dębicy.
Uczą się i relaksują
Kilka dni temu w Dębicy zakończyły się warsztaty prowadzone z dwoma grupami kobiet, które przez długi czas były bezrobotne. Dzięki klubowi kobiety mają szansę nie tylko znaleźć pracę, ale też zintegrować się ze społeczeństwem. Dlatego członkinie klubu mogły uczestniczyć m.in. w zajęciach aerobiku i na siłowni. Natomiast zajęcia szkoleniowe prowadzili doradca zawodowy, psycholog, pedagog i prawnik. Panie miały również okazję odświeżyć swoją wiedzę zawodową. Uczestniczyły w giełdach pracy, rozmowach kwalifikacyjnych i podejmowały pracę na bardzo krótki czas.
Skończyły kursy, znalazły pracę
Cztery uczestniczki zajęć ukończyły kurs profesjonalnego sprzedawcy, kurs komputerowy i obsługi kasy fiskalnej. A dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, 12 kobiet jest w trakcie przygotowania zawodowego jako kucharz, krawiec i opiekunka chorych. Były też oferty pracy na stanowisku kadrowej, pomocy administracyjnej i sprzedawcy. Obecnie trwają zajęcia z kolejną grupą kobiet w wieku 25-55 lat, które są zagrożone wykluczeniem społecznym.
ANNA DEPA 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej