<< powrót na stronę główną dziś jest: 27.09.2023 r.  
 


18.05.2009 - Ostatni z Rogatego Szczepu
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Trzeci rok aktywności w Dębicy
07-01-2010

Rozpoczął się kolejny nabór chętnych do uczestnictwa w projekcie „Czas na aktywność w mieście Dębica” Program jest realizowany w dębickim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej już trzeci rok. Jego efekty są bardzo wymierne. W ubiegłym roku wiele osób dzięki temu programowi znalazło pracę.

„Czas na aktywność w mieście Dębica” to autorski projekt Klubu Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Jest on realizowany przy wydatnej pomocy pieniędzy z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Osoby długotrwale bezrobotne, uczestnicy programu, nie dość, że mieli niskie poczucie własnej wartości, to jeszcze ogromne kłopoty w poruszaniu się na dynamicznym rynku pracy. Ludzie ci wielokrotnie próbowali już znaleźć pracę. Szukali jej w zakładach pracy, firmach, przedsiębiorstwach. Spotykali się z odmową: mieli zbyt niskie kwalifikacje, nie umieli odpowiednio zaprezentować swoich umiejętności. Z czasem coraz trudniej było im podejmować kolejne próby, zniechęcali się. Tracili wiarę i nadzieję. Dopiero rozmowy z psychologiem i pracownikami MOPS przekonały ich, że warto podjąć jeszcze kolejną próbę. I wielu się udało, inni podnieśli swoje kwalifikacje i być może w niedługim czasie będą mogli znaleźć pracę.

Obecnie został ogłoszony kolejny nabór grupy chętnych. W projekcie mogą wziąć udział bezrobotni lub nieaktywni zawodowo w wieku od 15 do 64 lat, którzy korzystają ze świadczeń pomocy społecznej i zamieszkują na terenie miasta Dębicy. Udział w projekcie jest bezpłatny. MOPS prowadzić będzie 75 osobową grupę. Jeszcze w styczniu odbędzie się pierwsze spotkanie kwalifikacyjne chętnych. Należy dodać, że warto się pospieszyć ze zgłoszeniem, gdyż są już pierwsi chętni.

Klub Integracji Społecznej oferuje: szkolenia zawodowe, zajęcia w KIS, treningi kompetencji i umiejętności społecznych, doradztwo psychologiczne i zawodowe, pomoc asystentów rodzinnych, indywidualne poradnictwo specjalistyczne, uzupełnienie wykształcenia na poziomie ponadgimnazjalnym i wsparcie finansowe.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszane są do biura projektu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Ratuszowej 2. Można również zasięgnąć telefonicznych informacji na ten temat dzwoniąc pod numer 0-14-681-1801. (aj)

Na zdjęciach uczestnicy poprzednich edycji projektu „Czas na aktywność w mieście Dębica” w czasie zajęć


Fot. Andrzej Janiec

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej