<< powrót na stronę główną dziś jest: 27.09.2023 r.  
 


22.02.2011 - Przedsiębiorczy Kopernik
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Z taką pomocą łatwiej przetrwać zimę
04-01-2010

Halina Dziewulak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, koordynator dębickiej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” jest bardzo zadowolona z jej wyników. Dzięki ofiarności sponsorów i dębickiego społeczeństwa udało się zebrać prawie 800 kilogramów produktów żywnościowych oraz książek, artykułów szkolnych i papierniczych, środków higieny osobistej oraz środków czystości.

Kolejny już raz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy włączył się w akcję pod hasłem „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Ta ogólnopolska akcja charytatywna jest organizowana od 17 lat przez Polskie Radio Lublin.

- Główną ideą akcji jest pomoc przed świętami Bożego Narodzenia dzieciom z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Dębicy za wzięcia udziału w tej charytatywnej akcji – mówi Halina Dziewulak. – Dzięki ich pomocy na pewno święta w wielu dębickich domach były radośniejsze.

Prócz darów –przekazywanych przez dębiczan do akcji włączyły się dwie firmy: „Carrefour” i „Jubilatka”. Rzeczowe dary zostały przekazane za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Ad Astram” i świetlicy środowiskowej „Zgrana Paka” na osiedlu Matejki. Pomoc trafiła do 120 dzieci oraz 46 rodzin w formie paczek świątecznych. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej