<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


10.01.2009 - Konkurs na plakat o AIDS rozstrzygnięto!
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Posprzątali miasto
18-09-2007

Uczniowie dębickich szkół po raz pierwszy wzięli udział w „Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata – Sprzątanie Lasów”, które odbyło się 17 września br. Organizatorami akcji było Nadleśnictwo Dębica, Urząd Miasta Dębicy oraz Miejski Zarząd Oświaty, a do udziału zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych nr 3, 10 i 12 wraz z opiekunami, łącznie 115 osób.

- Uczestnicy akcji sprzątania wzorowo i sprawnie uporządkowali teren w okolicach szpitala powiatowego, lasu Wolica III oraz Firmy TC Dębica, po czym spotkali się na wspólnym ognisku na terenie przystanku nr 10 ścieżki spacerowej w Lesie Wolica – mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty.

Na uczestników akcji czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Oprócz wspólnego biesiadowania, smażenia kiełbasy, pracownicy Urzędu Miejskiego zorganizowali także quiz ekologiczno-przyrodniczy, konkurs piosenki, zabawy sprawnościowe, takie jak przeciąganie liny, skoki przez przeszkody i wiele innych zabaw rekreacyjnych. Zwycięzców, jak również wszystkich pozostałych uczestników nagrodzono upominkami i drobnymi gadżetami, które ufundowała Firma TC Dębica oraz Urząd Miejski.

W spotkaniu uczestniczył Paweł Wolicki oraz Jan Warzecha, sekretarz miasta. Na zakończenie biesiady Władysław Kabaj, przedstawiciel Nadleśnictwa Dębica, wygłosił krótką prelekcję na temat idei i zasadności sprzątania lasów, zapewniając o zaproszeniu do kolejnych edycji akcji większej ilości uczniów z pozostałych dębickich placówek oświatowych.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej