<< powrót na stronę główną dziś jest: 4.06.2023 r.  
 


02.06.2008 - Nie musisz zwyciężać – walcz
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Konferencja Klubu Parlamentarnego PIS pn. „Teraz Rodzina”
21-02-2013

W dniu 15 lutego 2013r. odbyła się zorganizowana w ramach cyklu „Alternatywa” – debata „Teraz Rodzina” , w której na zaproszenia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, uczestniczył burmistrz miasta Paweł Wolicki.

Trzeba dążyć do tego, by posiadanie dzieci stało się pożądane i modne - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas piątkowej debaty „Teraz Rodzina”. Podkreślał, że trzeba przeciwdziałać negatywnym tendencjom demograficznym w Polsce. „Problem ogromnego braku dzieci jest dla przyszłości Polski najważniejszy. Różna może być jakość społeczeństwa, (...) jego pozycja wśród innych narodów, ale przede wszystkim to społeczeństwo musi być, musi istnieć, a żeby istniało to muszą być dzieci. Musi następować następstwo pokoleń” - powiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że w Polsce rocznie powinno przychodzić na świat ok. 600 tys. dzieci a rodzi się ok. 400 tyś.

Jak zauważył, wiele państw europejskich ma prognozy zwiększania się liczby ludności w ciągu następnych dziesięcioleci, a Polska „ma prognozę odwrotną”. „Trzeba na to jakoś reagować. Nie można powiedzieć, że tak jest i nic na to poradzić nie można” - mówił Prezes PiS.

W jego ocenie, trzeba dążyć do tego, by posiadanie dzieci stało się „akceptowalne społecznie, pożądane i modne”, a „dzieci powinny być wpisane w dobry model życia, który jest akceptowany przez znaczącą część społeczeństwa”. Jak dodał, to że Polacy nie decydują się na dzieci lub mają tylko jedno dziecko, wynika nie tylko z przyczyn materialnych, ale także kulturowych.

Debata ta była kolejnym głosem PIS wypowiedzianym  w obronie rodziny. Instytucji,  która musi być postrzegana jako  najważniejsza inwestycja naszego kraju, decydująca o jego rozwoju i przyszłości. Pełna relacja z konferencji wraz  relacją video na stronie www.kppis.pl  "Teraz rodzina"- wystąpienie burmistrza miasta Pawła Wolickiego (98 min konferencji)

 

art.MR 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej