<< powrót na stronę główną dziś jest: 4.06.2023 r.  
 


13.06.2011 - Dębickie impresje w Rzeszowie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Spotkanie z „Radością”
28-01-2013

Już ponad 15 lat trwa ścisła współpraca społeczności Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy z dziećmi i rodzicami ze stowarzyszenia „Radość”. Co miesiąc w sali gimnastycznej „Jedynki” odbywają się spotkania, podczas których wspólnie bawią się uczniowie i niepełnosprawne dzieci. Tradycyjnie w styczniu jest to spotkanie opłatkowe, uświetnione „Jasełkami” w wykonaniu gimnazjalistów (w przeszłości była to wspólna inicjatywa - w przedstawieniu brały również udział dzieci niepełnosprawne).

Na trzeci poniedziałek każdego miesiąca czekają niecierpliwie wolontariusze MG 1. Starają się uatrakcyjnić każde spotkanie – przygotowują drobne upominki, występy teatralno -wokalne, zabawy i gry. Jest to dla nich doskonała lekcja tolerancji; uczą się wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka. Trzeba mieć nadzieję, że dla dzieci ze stowarzyszenia kontakt z rówieśnikami jest także ważnym wydarzeniem – widzą, że są akceptowane, zauważane i kochane. W spotkaniach systematycznie uczestniczą siostry służebniczki  i nauczyciele opiekunowie szkolnego wolontariatu.

W ostatnim spotkaniu wzięli udział m. in. Pan Władysław Bielawa Starosta Powiatu Dębickiego i Pan Mariusz Trojan Wiceburmistrz Miasta Dębicy oraz  proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Ks. Prałat Ryszard Piasecki. Powitali wszystkich zebranych i złożyli noworoczne życzenia. Prezes Stowarzyszenia Jan Ciołczyk podziękował za przychylność władzom miasta i powiatu oraz ks. Proboszczowi. Potem rozpoczęły się tańce i zabawa. Wszystkim, jak zwykle, dopisywał humor. Szkoda tylko, że mroźna i śnieżna pogoda nie pozwoliła przybyć na spotkanie wszystkim dzieciom. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej