<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


20.08.2013 - 250 tys. zł dofinansowania na Centrum Integracji Społecznej. Dębica najlepsza na Podkarpaciu
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Jazda Figurowa na Lodzie w Dębicy +foto
22-11-2012

W dniu 21.11.2012r. o godz. 10.00 na lodowisku MOSiR w Dębicy zaprezentowany został pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu wychowanków Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego „MORS” w Dębicy.

W pokazie wzięło udział 12 zawodników trenujących pod okiem  instruktorów łyżwiarstwa figurowego : Marii Mordarskiej – Jankowskiej   oraz Łukasza Darosa – medalistów Mistrzostw Polski Seniorów.  Młodzi  amatorzy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności tanecznych, poczucia rytmu i koordynacji ruchowej na lodzie. Były skoki, przysiady, wypady, jaskółki  i obroty a przede wszystkim wspaniała zabawa i radość z występu.

Jako pierwsza w pokazie wystąpiła  najmłodsza z zawodniczek Ania Sadza (7lat) z Rzeszowa, która trenuje w klubie niespełna drugi sezon mimo to reprezentuje  zachwycający poziom jazdy, wdzięku i odwagi.  Kolejną zawodniczką była wspaniała : Magdalena Marc, Justyna Dolczak, Nikola Cieckiewicz, Wiktoria Żurek, Julia Czerwiec,  Karolina Słota, Paulina Wasiewicz, Ewa Mazur oraz Justyna Olchawa. Wśród dziewcząt jako jedyny wystąpił Stefan Świstak dając znakomity pokaz umiejętności łyżwiarskich.

Uczniowski Klub sportowy jest jedynym działającym w województwie podkarpackim, klubem szkolącym dzieci i młodzież w jeździe figurowej na lodzie. Obecnie w sekcji łyżwiarskiej trenuje 20 zawodników, z powodzeniem biorących udział w pokazach oraz zawodach łyżwiarskich w Polsce i za granicą.

Imprezę prowadziła  Janina Olchawa, Prezes UKS „MORS” Dębica. Wśród zaproszonych gości obecni byli Dyrektor MOSiR w Dębicy Robert Mazur, Z-ca Burmistrza Miasta Dębicy Jerzy Gągała, Sekretarz Miasta Dębicy Zdzisław Pupa, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy Ireneusz Kozak  oraz licznie przybyłe przedszkolaki i młodzież dębickich szkół.

 MR


Ania Sadza (7lat) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej