<< powrót na stronę główną dziś jest: 4.06.2023 r.  
 


12.02.2014 - „Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci” - Program obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Rondo na ul. Kwiatkowskiego w Dębicy + foto
13-11-2012

Dobiegają końca prace związane z oddaniem do użytku ronda na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Kwiatkowskiego, jest to III etap budowy małej obwodnicy północnej. Mała obwodnica północna to nowy ciąg komunikacyjny biegnący ulicami: Metalowców, Kosynierów Racławickich, al. Jana Pawła II, 1 Maja i Kwiatkowskiego. Łączy drogę wojewódzką nr 985 z drogą powiatową nr 1295 (ul. Krakowska), umożliwiając objazd miasta od północy bez konieczności przejeżdżania przez jego centrum. Inwestycja oddana zostanie do użytku w planowanym terminie tj. 15.11.2012r.

Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jak również współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Inwestorem jest Urząd Miasta Dębica a głównym wykonawcą firma Skanska SA.

Zakres robót, poza budową ronda, obejmował:  przebudowę drogi powiatowej na długości 161 metrów, wymagał poszerzenia ul. Kwiatkowskiego z 6 do 7 metrów, budowę ścieżki rowerowej z kostki brukowej o szerokości 2, 5 metra,  budowę chodników i kanalizacji deszczowej,  przebudowana została również zatoka autobusowa oraz oświetlenie uliczne.

MR

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej