<< powrót na stronę główną dziś jest: 4.06.2023 r.  
 


08.10.2012 - VI edycja Pól Nadziei w Dębicy + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Uroczyste oddanie ronda
28-05-2007

Rondo na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Racławickich, Aleji Jana Pawła II i Kościuszki oddano uroczyście 28 maja br. Łączny koszt inwestycji to 1,3 mln zł. Inwestycja będzie sfinansowana w większości z budżetu miasta, 220 tysięcy przekaże Starostwo Powiatowe, 100 tysięcy „Enion” a 440 tysięcy złotych „Gambit”, Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe w Dębicy.

Rondo ma  kształt elipsy i pięć zjazdów. – Najważniejsze, że zdążyliśmy dokończyć budowę maju i nie stracimy dofinansowania - mówi Krzysztof Krawczyk, zastępca burmistrza Dębicy. - To pierwsza tak duża inwestycja w naszej kadencji. Liczę, że bardzo dobrze będzie służyła mieszkańcom.

Skrzyżowanie musiało zostać przebudowane, bo było bardzo niebezpieczne, często dochodziło na nim do wypadków, tworzyły się korki a kierowcy z Al. Jana Pawła II i Kosynierów w godzinach szczytu nie mogli włączyć się do ruchu.

Burmistrz Paweł Wolicki podkreślił, że inwestycja ta była długo oczekiwana przez kierowców i bardzo potrzebna ze względów bezpieczeństwa. W uroczystości otwarcia ronda uczestniczyły władze samorządowe miasta i powiatu, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, przedstawiciele Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego, firmy "Enion" i Urzędu Miejskiego w Dębicy.


Burmistrz Paweł Wolicki przecina wstęgę Fot. Tomasz Rowiński


Ks Józef Wątroba, probosz parafii Krzyża Świętego poświęcił rondo


Wstęgę przecina Czesław Kubek, wicestarosta dębicki


Jerzy Gwóźdź, szef PDM

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej