<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


20.06.2007 - Nagrody burmistrza za wybitne osiągnięcia w nauce
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Światełko pokoju
22-12-2010

Harcerze z hufca im. Dębickich Szarych Szeregów odwiedzili 22 grudnia br. Urząd Miejski i przekazali Betlejemskie Światło Pokoju burmistrzowi Pawłowi Wolickiemu.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski ze Słowacji 12 grudnia br. a  wcześniej poprzez inne kraje z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Od lat skauci i harcerze prowadzą akcję dostarczania ognia z Groty Chrystusowej do instytucji publicznych, kościołów, by trafiło do jak największej grupy ludzi.   

Światło Betlejemskie dostępne jest w holu Urzędu Miejskiego przy ulicy Ratuszowej od 7.30 do 15.30 do 23 grudnia br. Mieszkańcy Dębicy mogą przychodzić z własnymi lampionami i zabrać światło do swoich domów.

Małgorzata Król – Gierczak, komendant dębickiego hufca ZHP, złożyła burmistrzowi gratulacje z okazji objęcia stanowiska oraz życzenia świąteczne. Burmistrz Paweł Wolicki wraz z życzeniami przekazał harcerzom ozdobną bombkę choinkową. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej