<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


20.03.2012 - Gryfy dla najlepszych, oklaski dla wszystkich
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Warsztaty zakończyły się koncertem
21-12-2009

Nie zawiedli się ci, którzy w sobotę wzięli udział w warsztatach gitarowych prowadzonych przez Marka Raduli, znanego muzyka, aranżera i kompozytora. Wieczorem muzyk wraz dębickim „Chameleonem” i zaproszonymi gośćmi wystąpił we wspólnym koncercie.

Chętnych by posłuchać rad, wspólnie pomuzykować i zobaczyć samego wirtuoza gitary było wielu, zarówno początkujących, jak i tych grających już latami, którzy mogli poznać swój instrument na nowo. Marek Raduli z prawdziwą pasją, w kilkugodzinnym wykładzie, przeplatanym praktycznymi ćwiczeniami, opowiadał o gitarze, jej przeznaczeniu, współbrzmieniu z innymi instrumentami i technice gry. Uczestnicy warsztatów byli pod wrażeniem profesjonalizmu, zaangażowania oraz bogatej wiedzy muzycznej i praktycznej artysty.

Wieczorny koncert dębickich jazzmanów z „Chameleona” i Marka Raduli wraz z zaproszonymi gośćmi również przypadł do gustu zebranej licznie publiczności. Mimo początkowej tremy, muzycy świetnie spisali się w towarzystwie mistrza. Nie zabrakło błyskotliwych aranżacji i improwizacji wykonanych z prawdziwą wirtuozerią. Ponad dwugodzinne wspólne jam session nagrodzone zostało gromkimi brawami.

Organizatorem warsztatów i koncertu był Miejski Ośrodek Kultury, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy.  Hotel „Lord” sponsorował nocleg artysty. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej