<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


07.09.2009 - Uczcili pamięć walczących o Ojczyznę
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Pół wieku razem
08-10-2009

Trzydzieści siedem par małżeńskich z Dębicy obchodziło złote gody. Medale prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył burmistrz Dębicy – Paweł Wolicki.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele p.w. Krzyża Świętego. Dalsze świętowanie odbyło się w domu Weselnym przy ul. Budzisz. Bernadetta Rusin – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego powitała wszystkich szacownych jubilatów oraz ich rodziny. Gospodarz uroczystości burmistrz Paweł Wolicki gratulował wszystkim parom pięknego jubileuszu

- To wspaniałe, że jesteście Państwo tyle lat razem, wytrwaliście ze sobą pół wieku w zdrowiu i chorobie, mnie brakuje do Waszego jubileuszu jeszcze 43 lata – mówił włodarz miasta. Oprócz medalu Prezydenta RP wszyscy jubilaci otrzymali albumy na zdjęcia, kubki z własnym imieniem i nazwiskiem, list gratulacyjny od burmistrza oraz kwiaty. Wspólne biesiadowanie, zabawa przy muzyce zespołu „Morsy” trwała do późnych godzin wieczornych.

Otrzymali medal za 50 – lat pożycia małżeńskiego: Irena i Stanisław Pollerowie, Janina i Kazimierz Malcowie, Joanna i Józef Masiowie, Elżbieta i Tadeusz Mytychowie, Maria i Zygmunt Gilowie, Maria i Franciszek  Bieniaszowie, Maria i Stanisław Zaborowscy, Ryszarda i Józef Rałowscy, Zofia i Antoni Piskozubowie, Maria i Czesław Goclonowie, Janina i Ryszard Drzewieccy, Maria i Mieczysław Koziołowie, Zofia i Jan Kurzawa, Danuta i Jerzy Bidusiowie, Teresa i Michał Wiktorowie, Bronisława i Adam Matłokowie, Bogusława i Józef Bukowscy, Adela i Zdzisław Gulisowie, Maria i Julian Staroniowie, Danuta i Feliks Krupowie, Janina i Stefan Kopalowie, Janina i Stanisław Lewiccy, Cecylia i Marian Grzybowie, Cecylia i Aleksander Kołodziejowie, Mieczysława i Celestyn Górny, Terasa i Alfred Barszczowie, Zofia i Piotr Kubasowie, Helena i Jerzy Osiniakowie, Krystyna i Zbigniew Matłokowie, Jadwiga i Stanisław Chochołowscy, Stanisława i Jan Pietruszkowie, Cecylia i Władysław Kudelowie, Cecylia i Zdzisław Trojanowie, Stefania i Kazimierz Jońscy, Maria i Kazimierz Zychowie, Anna i Stefan Cymborowie, Krystyna i Henryk Czarnobilscy, Krystyna i Antoni Banasiowie.


Fot. Ewa Podolska 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej