<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.03.2023 r.  
 


16.11.2010 - Karnety dla podopiecznych
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Spotkanie weteranów
11-09-2009

W Urzędzie Miejskim odbyło się 8 września br. spotkanie koleżeńskie z okazji Dnia Weterana zorganizowane przez Koło Miejskie Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Dębicy. Weterani wspominali wojnę oraz okres stalinowski. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

- Dzień Weterana, obchodzony jest 1 września, w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, ustanowił go Sejm RP w 1997 roku – przypomniała uczestnikom spotkania Helena Wątróbska, prezes Koła Miejskiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Dębicy.

Wcześniej dębiccy kombatanci uczestniczyli we mszy św. w kościele św. Jadwigi (29 sierpnia br.) oraz na Polanie Kałużówka (6 września br.), gdzie odbyły się uroczystości upamiętniające 65. rocznicę akcji „Burza”.

- Dzięki pomocy władz miasta możemy też odbywać spotkanie koleżeńskie, podczas którego jest okazja do wspomnień, rozmów z rówieśnikami – mówi Wątróbska. – W swoim gronie mamy 20 osób powyżej 94 roku życia. Jedna z członkiń kończy w tym roku sto lat. Takie spotkanie jest dla wielu osób jedną z niewielu okazji do wyjścia z domu.

Burmistrz Paweł Wolicki podkreślił, że dla władz miasta zaszczytem jest gościć weteranów w Urzędzie Miejskim. – Bez poświęcenia i patriotyzmu walczących podczas wojny oraz w czasach stalinizmu nie byłoby wolnej Polski – powiedział burmistrz Wolicki.

Kombatanci wysłuchali także wiązanki przebojów w wykonaniu Kapeli Ludowej „Morsy”, spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.   

  
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej