<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


04.06.2008 - Dni Dębicy na półmetku
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Muzyczna majówka
19-05-2009

Największe polskie i światowe przeboje klasyczne i rozrywkowe można było usłyszeć podczas „Muzycznej majówki”, 17 maja br. na promenadzie przed Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Wystąpiły wszystkie zespoły, grupy, orkiestry uczniów i nauczycieli, działające przy szkole oraz soliści.

Koncert promenadowy to stała propozycja dyrekcji Szkoły Muzycznej oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów skierowany do mieszkańców Dębicy. Tradycyjnie mieszkańcy mogli kupić losy w loterii, w której każdy los wygrywał i brał udział w losowaniu dodatkowych nagród. Można było także kupić lody i przysmaki z grilla serwowane przez pracowników Szkoły Muzycznej. Dochód z koncertu przeznaczony jest na zakup instrumentów i nut do nauki.

Imprezę otworzył Stanisław Świerk, dyrektor Szkoły Muzycznej, zaś poprowadziły ją  Marta Fortuna i Renata Żabicka, nauczycielki tej placówki. Muzyczna majówka zgromadziła kilkaset osób.Koncert promenadowy tradycyjnie zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów i Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Dębicy. Głównym sponsorem „Wielkiej Majówki z muzyką” jest Urząd Miasta w Dębicy. Organizację imprezy wsparły m. in: Arkus, Ravi, Galicja, Prografix, Candelex, Darco, Ventor, Śnieżka, Taurus, Salon Fryzjerski: Dorota Pietracha, Masarnia Państwa Drąg, Salon Fryzjerski „Gabriela”.

- Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowego sprzętu muzycznego i nuty – mówi Ewa Trojan, zastępca dyrektora szkoły i prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów. – Pogoda nam sprzyjała, z naszej propozycji skorzystało bardzo dużo osób.

 

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej