<< powrót na stronę główną dziś jest: 3.06.2023 r.  
 


10.06.2007 - Turniej zapaśniczy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Misiewicz i jego przyjaciele
27-04-2009

Bardzo interesujący wieczór poetycki zaproponowała swoim bywalcom Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Swoje nowe wiersze z tomiku „camera_obscura” zaprezentował Roman Misiewicz. Nie sam, gdyż towarzyszyli mu jego przyjaciele, recytatorzy współpracujący z Domem Kultury „Śnieżka”.

Roman Misiewicz urodził się w 1964 roku, mieszka w Dębicy. Jest laureatem XXV konkursu o nagrodę poetycką im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Autorem trzech zbiorów poetyckich: „//…// punkt/ów//zaczep:i.en.i:a//…//” wydanego w roku 2003, „wieprzowe języki” z 2005 roku i najnowszego z 2009 roku „camera_obscura”. Właśnie wiersze z tego ostatniego tomiku zostały zaprezentowane w dębickiej Galerii MOK. Prezentowali je: Lucyna Bielatowicz, Beata Struzik, Mirosław Struzik, Alina Jamróz - Jukna, Jan Borek, Jarosław Markiewicz oraz Roman Misiewicz i jego syn Radosław Misiewicz. Nad całością czuwała Urszula Rojek. Z wierszami Romana Misiewicza doskonale współgrała scenografia niewielkiej salki w Galerii MOK. Tworzyła ją instalacja Lucjana Orzecha z Krakowa, związanego rodzinnie i emocjonalnie z Dębicą.

Roman Misiewicz współpracuje z rzeszowskim periodykiem literackim „Nowa Okolica Poetów”. Ostatnio dwa jego wiersze z tomiku „camera_obscura” prezentowała w cyklu „Wiersz Świątecznej” Gazeta Wyborcza. (aj)


Fot. Andrzej Janiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej